Malatya Büyükşehir belediyesinin yeni başkanı Hacı Uğur Polat
Haber
04 Mayıs 2018 - Cuma 18:02
 
Malatya Büyükşehir belediyesinin yeni başkanı Hacı Uğur Polat
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Meclis yeni başkanı seçti…Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat oldu.
Gündem Haberi
Malatya Büyükşehir belediyesinin yeni başkanı Hacı Uğur Polat

Malatya Büyükşehir belediyesinin yeni başkanı Hacı Uğur Polat
Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Çakır’ın milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesiyle boşalan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından seçim yapıldı.
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 4 Mayıs Cuma günü olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 14.30’da Belediye Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için tek maddelik gündem maddesiyle toplanan Büyükşehir Meclisi, verilen teklifle tek aday olan Hacı Uğur Polat’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gizli oylama yaptı. Yapılan oylama sonucunda Hacı Uğur Polat 40 oyla Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı seçildi.
Ahmet Çakır’a teşekkür…


Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sırasında Belediye Başkan Vekili Hasan Göğüs yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Göğüs, “9 yıl boyunca Malatyamıza emekleri geçen ve büyük bir özveriyle Malatya’nın geleceği için enerjisini harcayarak; altyapıda, üstyapıda büyük yatırımlara imza atan, geleceğe yönelik ulaşım ağları, imar uygulamaları, rekreasyon alanları, eğitim, sosyal, kültürel alanlarındaki atılımlarının yanı sıra burada saymakla bitmeyecek bu hizmetleri ile şehrimizin yaşanabilir bir şehir olmasını sağlayan sayın Ahmet Çakır beye şahsım ve meclisimiz adına hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, belediyesinin, yeni, başkanı, Hacı, Uğur, Polat,
Yorumlar
Haber Yazılımı