Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 15:34
 
Malatya Büyükşehir Corona virüsü tedbirlerine her gün yenisini ekliyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya halkının huzuru, esenliği, sağlığı, mutluluğu için çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, her gün yeni tedbirler alıp, uygulamalarına yenilerini ekliyor.
Sağlık Haberi
Malatya Büyükşehir Corona virüsü tedbirlerine her gün yenisini ekliyor

Malatya Büyükşehir Koronavirüsü tedbirlerine;

Resim

Her gün yenisini ekliyor...

 
Koronavirüs salgınına karşı gereken tüm önlemleri alan Malatya Büyükşehir Belediyesi, oturma banklarına uyarı yazıları asarak, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Resim
Salgının en çok etkilediği, yüksek risk grubunda yer alan 65 yaş ve üstü vatandaşların cadde, sokak, meydan ve parklarda risk grubu oluşturmasının önüne geçmek için dinlenme banklarını kaldıran Malatya Büyükşehir Belediyesi, parklarda ve dinlenme alanlarında bulunup da kaldırılmayan banklara ise uyarı levhaları astı.

Resim
‘Oturulacak En Güzel Yer Evimizdir’, ‘Evimizde Kalalım’, ‘Birlikte Aşacağız’ sloganlarının yazılı olduğu levhalar cadde, sokak, meydan ve parklarda bulunan dinlenme banklarına Büyükşehir Belediyesi tarafından monte edildi.
Yine önlemler kapsamında otobüs duraklarına ve otobüs içlerine dezenfekte kutuları konularak, vatandaşların kullanımı sağlanıyor.

Resim

Büyükşehir Belediyesine ait tüm otobüs duraklarına montajı yapılacak dezenfekte kutularının, kent merkezinde birçok otobüs durağına montajı yapıldı. Her iki uygulamadan memnun olan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Resim
Öte yandan 23 Mart Pazartesi tarihi itibariyle başlatılması planlanan parkmetre uygulaması da Büyükşehir Belediyesi tarafından Nisan ayı sonuna kadar ertelendi

Resim

BAŞKAN GÜRKAN TGALİMATI VERDİ EKİPLER UYGULAMADA…

Resim

Malatya’nın Başkanı Gürkan talimatı vermesinin ardından kayısı diyarında her türlü önlem alınmış oldu.

Resim

Başkan Gürkan’da halka seslendi:

“Lütfen zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım. Evde sevgi var, Evde sağlık var, Evde güven var..

Resim

Personellerimiz ve gelen ziyaretçilerimiz için tedbiri elden bırakmıyoruz. Şehrimizde dezenfektasyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sağlıklı ve mutlu yarınlar için, hemşehrilerimizin refahı için bize durmak yok. Vatandaşlarımızın ortak kullanım mekanları, toplu taşıma duraklarımız ve araçlarımızda dezenfektasyon işlemlerine ara vermeden devam ediyoruz.

Temizlikte Sıhhat Var... Malatya'mızda temizlik ve dezenfektasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Unutmayın alınan her tedbir, yapılan her çalışma sizin için. Lütfen, lütfen! sizlerde evinizde kalın. Her türlü tedbiri aldık ve almayada devam ediyruz. 

BAŞKAN GÜRKAN, PERSONELLERİMİZİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Koronavirüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren almış olduğu tedbirlerin yanısıra yaptığı çalışmaları da artırarak devam ediyor.

Toplu taşıma araçlarından duraklara, minibüslerden özel taksilere kadar birçok alanda ilaçlama çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi son olarak personellerinin ateşini ölçerek mesaiye başlamalarını sağlıyor.

Resim

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Sağlık personelleri tarafından mesai saatinin başlaması ile birlikte giriş katına gelen personellerin ateşi ölçülerek gerekli tedbirler alınıyor.

Başkan Gürkan’ın da ateşi ölçüldü

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Personelleri tarafından personellerin ateşinin ölçülmesinin akabinde Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da ateşi ölçüldü.

Resim

Başkan Gürkan ateşinin ölçülmesi sırasında yapmış olduğu açıklamada, “Koronavirüs ile alakalı ülke genelinde çok hassas çalışmalar yürütülmekte ve hükümetimiz gerekli bütün tedbirleri almakta. Koronavirüsün yayılmasının önüne geçebilmek adına Büyükşehir Belediyesi olarak hükümetimizin almış olduğu tedbirlerle birlikte bizlerde yerelde tedbirler almaktayız. Personellerimizin sağlığı bizim için önemli, mesai başlamadan ateşlerini ölçerek herhangi bir rahatsızlıklarının olup olmadığını tespit etmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde esnek çalışma sistemine de geçebiliriz. Belediyemizde vardiya sistemi veya personellerimiz bulundukları yerde görevlerini ifa edebilirler.

Vatandaşlarımızdan ricamız mümkün olduğu kadar kurallara riayet ederek dışarı çıkmamalarıdır. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan BELSOS, MEGSAŞ ve ESENLİK Şirketimiz vatandaşlarımızın müracaatı halinde ihtiyaçlarının karşılanması noktasında şirketlerimiz gerekli çalışmaları yapmıştır.

Resim

Temennimiz insanlığın biran önce bu musibetten kurtulmasıdır. Koronavirüs ile ilgili alınan kurallara vatandaşlarımızın sonuna kadar riayet etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımız hijyen ve temizlik kuralları ile sokağa çıkma yasaklarına uymaları hem kendileri hem de çevrelerindeki insanlar için çok önemli. Lütfen kurallara uyalım” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜRKAN AÇIKLADI...HALKIN AYAĞINA HİZMET…

Başkan Gürkan “Kıymetli Hemşehrilerim; Temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Siz isteyin biz getirelim. İrtibat için

Esenlik Whatsapp Çağrı ve Sipariş Hattımız: 0549 768 65 65…”dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, Corona, virüsü, tedbirlerine, her, gün, yenisini, ekliyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı