Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 17:57
 
Malatya Büyükşehir ile Akçadağ belediyesi; hizmet yolunda harıl harıl çalışıyor
Bahattin Bozkuş…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir belediyesi ile Akçadağ belediyesi hizmet yolunda, el ele çalışıyor…Ekipler çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.
Gündem Haberi
Malatya Büyükşehir ile Akçadağ belediyesi; hizmet yolunda harıl harıl çalışıyor

Malatya Büyükşehir ile Akçadağ belediyesi;

Hizmet yolunda harıl harıl çalışıyor...

Akçadağ'da Çoban Uşağı Kasım Uşağı Tatar Uşağı, Bekir Uşağı, Durulova grup yolu çalışmaları devam ediyor Akçadağ Belediye Başkanlığı ve Büyükşehir belediyesi tarafından yol stabilize ve asfalt çalışmaları devam ediyor…

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ ilçesinde 6 kilometre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde Esenli, Karamağara, Ancar grup yolunda sathi kaplama, Bahri Mahalle yolunda ise sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.

Akçadağ’ın önemli grup yollarından biri olan Esenli, Karamağara, Ancar mahallelerinin ulaşımını sağlayan grup yolu asfalt çalışmaları öncesi Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletildi. Mevcut 5 metre genişliğindeki yolu 12 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, grup yolunun bazı bölümlerinde güzergah değişiklikleri de yaptı.

İçmesuyu ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlandığı Bahri Mahalle içi yollarda ise Büyükşehir Belediyesi sıcak asfalt çalışması yaptı. 5 kilometrelik asfalt çalışmasının yapıldığı Bahri mahallesi pırıl pırıl bir hale geldi. Toz ve çamurdan arındırılan mahallelerde ulaşım sorunu ortadan kaldırıldı.

Grup yolunun birçok yerleşim yerinin ulaşımını sağladığını belirten Ancar Mahalle Muhtarı Ali Korkmaz, “Grup yolumuzun önceki hali insanları bezdiriyordu. Büyükşehir Belediyemiz önce genişletti. Bazı noktalarda güzergah değişiklikleri yaptı. Kötü virajlar ortadan kaldırıldı. Yapılan asfalt çalışmalarıyla da toz ve pislikten kurtulduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, ile, Akçadağ, belediyesi;, hizmet, yolunda, harıl, harıl, çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı