Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 16:29
 
Malatya Büyükşehir meclisi 2018 yılının ilk toplantısını yaptı
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya Büyükşehir Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısını 10 Ocak 2018 Pazartesi günü, saat 14.00 de Belediye Meclis salonunda gerçekleştirdi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın başkanlık ettiği meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
Gündem Haberi
Malatya Büyükşehir meclisi 2018 yılının ilk toplantısını yaptı

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, 2018 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI
2018 yılının ilk meclis toplantısının hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle de tüm çalışan gazetecilerin gününü kutladı.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar
Denetim Komisyonu üye seçimi yapıldı


Gündem maddeleri içerisinde yer alan J Plaka Taşıma Yönetmeliği’nin revize edilmesi kabul edilirken, 2018 yılında görev yapacak olan Denetim Komisyon üyelerinin de seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda; Metin Mandal, Nurettin Karaaslan, Fetahmet Bay, Memet Aslan, İlhami Mengi seçildi. Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarının ise her ayın 2. haftası Çarşamba günleri yapılması kararlaştırıldı.
Toplantıda ayrıca; meclis üyelerine ödenecek huzur ücreti ile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan personeller ile yeni başlatılan sözleşmeli personellerin ücretleri de belirlendi.
Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü kuruldu


Yoğun gündem maddelerinin yer aldığı Ocak ayı meclis toplantısında, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı olarak yeni kurulan Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile birlikte güncellenen Büyükşehir Belediyesinin İdari Teşkilat Şeması kabul edilirken, gündem maddelerinden bazıları ertelendi, bazıları da ilgili komisyonlara havale edildi.
II. Birleşim 15 Ocak’ta


Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a borçlanma yetkisinin yetkisi de verilirken, Ocak ayı toplantısının II. birleşimi, 15 Ocak Pazartesi günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, meclisi, 2018, yılının, ilk, toplantısını, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı