Haber Detayı
23 Aralık 2017 - Cumartesi 19:31
 
Malatya CHP İl Başkanı Enver Kiraz kongrede güven tazeledi ve yeniden başkanlığa seçildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl başkanlığına Enver Kiraz bugün yapılan 36.Olağan kongrede yeniden seçildi ve güven tazeledi.
Siyaset Haberi
Malatya CHP İl Başkanı Enver Kiraz kongrede güven tazeledi ve yeniden başkanlığa seçildi

CHP İl Başkanı Enver Kiraz kongrede güven tazeledi 
CHP il kongresinde şu anki mevcut başkan Enver Kiraz, 332 delegenin 258’inin oyunu alarak, yeniden CHP Malatya İl Başkanlığı’na seçildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilen olağan genel kurula; CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Malatya eski Milletvekili Muharrem Kılıç, ve partililer katıldı. Kongreye katılan Milletvekilleri de konuşmalarında iktidarı sert dille eleştirdiler.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi
Kongrede, önce aday olan Ahmet Küçükşahin adaylıktan çekilince mevcut başkan Enver Kiraz ile Hasan Bülent Özkan yarıştı. 
CHP İL BAŞKANI ENVER KİRAZ YENDEİN SEÇİLİP GÜVEN TAZELEDEİ…
CHP il kongresi için 2 sanıkta oylar kullanıldı.
KULLANILAN OY : 333
GEÇERLİ OY : 332
GEÇERSİZ OY: 1
OYLARIN DAĞILIMI:
Enver Kiraz 258
Hasan Bülent Özkan 74

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
CHP İL BAŞKANI ENVER KİRAZ’IN BAŞKANLIĞINDA Kİ YÖNETİM LİSTESİ:
Enver Kiraz başkanlığındaki CHP Malatya İl Teşkilatı yönetimi şu isimlerden oluştu:
Erdal Akkar, Ali Arı, Hasan Avşar, Abdullah Bakış, Ali Celiloğlu, Avni Çiçek, Gülşen Doğuç, Veli Doğan, Yusuf Durmaz, Nursel Gökçe, İsmail Gündüz, İbrahim Karabıyık, Süheyla Kavukçu, Ercan Kısacık, Müslüm Özen, Erkan Özgür, Erdem Uzunoğlu, Zülfikar Yıldırım, Barış Yıldız, Hasan Yılmaz.
DİSİPLİN KURULU: Bilal Avşar, Berna Karadaş, Tayyar Büyük, Ali Cenan Fidan, Hüseyin Kutlar, Ali Rıza Mengüçoğlu, Basri Polat, Gülten Varol, Yılmaz Onat.
CHP ÜST KURULTAY DELEGELERİ: İbrahim Arduç, Mehmet Kızıldaş, Enver Kiraz, Memba Kuşçu, Aliseydi Millioğulları, Übeyit Öksüz.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz  konuşmasında “CHP’de 20 yaşında gençlik kolları başkanı olarak göreve başladım. Gençlik kolları MYK üyeliği, çok genç yaşta kurultay delegeliği, 3 dönem il yöneticiliği, il başkan yardımcılığı gibi önemli görevlerden sonra, yine çok genç yaşta 6 yıl ömrüm boyunca onurla taşıyacağım ve çocuklarıma torunlarıma bir miras olarak bırakacağım il başkanlığı görevini bana verdiniz. 
Bunun içinde sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.          
Yaptığım her görevi layıkıyla yerine getirmek için hep büyük çaba içerisinde oldum. Fiili olarak 18 yıl gibi bir süre olan bütün gençliğimi Cumhuriyet Halk Partisine verdim. Bir bu kadar gençliğim daha olsa o da partime feda olsun derim. 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Bir davayı omuzluyoruz. Emeklerimizde, yüreğimizde sizlerin hafızasındadır.  Partinin ahlakını, felsefesini en iyi bilen bir kardeşiniz olarak parti içinde hep doğru yapılanı anlatma doğruyu yapma çabası içerisinde oldum. Parti adına doğruları savunurken bazen şu’cu bazen bu’cu oluyoruz, ben Atatürkçüyüm, solcuyum, devrimciyim. İl Başkanı altı yıl boyunca biz olduk. O makamın kapıları sonuna kadar bu partinin her üyesine açık oldu. Herkesi başımızın üstünde tuttuk. Bu kongrede tekrar görev verdiğinizde bugüne kadar olduğu gibi bütün makamların sizlerin olduğu bilinciyle hareket ederek sizlerin verdiği göreve layık olmak için elimden gelen çabayı göstereceğimizden hiç kuşkunuz olmasın.  Görevim ne olursa olsun partinin emrinde olmaya devam edeceğim.” 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
CHP önceki dönem il başkanı Celal Berktaş konuşması dikkat çekiciydi. Berktaş konuşmasında şöyle dedi:“Partimizin oyları düşüyor. Yarınlarımız karanlık. Gelin birleşelim. Bu salondan kardeşlik, barış içerisinde, kol kola çıkalım. Bu salondan ayrıştırıcı olarak değil, birleşmiş olarak çıkalım”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, CHP, İl, Başkanı, Enver, Kiraz, kongrede, güven, tazeledi, ve, yeniden, başkanlığa, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı