Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 14:48
 
Malatya’da 1’i askeri personel olmak üzere FETÖ’den 2 kişi yakalandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; biri Akeri personel olmak FETGÖ’den aranan 2 kişi yakalandı. Hakkında soruşturma yürütülen askeri personel Malatya’dan izmir’e yollandığı açıklandı.
Asayiş Haberi
Malatya’da 1’i askeri personel olmak üzere FETÖ’den 2 kişi yakalandı

Malatya’da 1’i askeri personel olmak üzere FETÖ’den 2 kişi yakalandı...
Malatya  Jandarmasının 1haftalık çalışması ile ilgili yapılan açıklama şöyle denildi.
“Malatya’da 19 – 26 Eylül 2017 tarihleri arasında meydana gelen olaylar; FETO/PDY Terör suçları kapsamında; Yapılan sorgulama neticesinde, “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan aranan (1) şahıs yakalanmıştır. 
Ayrıca, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar bürosunca “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan hakkında soruşturma yürütülen (1) askeri personel yakalanarak, İzmir iline sevk edilmiştir. 

jandarma fetö de 2 kişi yakalandı ile ilgili görsel sonucu
Asayiş olayları ve önleyici hizmetler kapsamında icra edilen yol kontrol ve aramaları ile trafik denetimlerinde; Toplam (15.318) kişinin sorgulaması yapılmış, sorgulama neticesinde (28) şahıs yakalanmıştır. Trafik timleri tarafından 19 – 26 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılan uygulamalarda; (5.394) araç kontrol edilerek trafik kurallarına uymayan (320) araç sürücüsüne ceza kesilmiş, (60) araç trafikten men edilmiş, (169) okul ve (20) işçi servis aracı kontrol edilmiştir. Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasına yönelik kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadeleye aralıksız devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, 1’i, askeri, personel, olmak, üzere, FETÖ’den, 2, kişi, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı