Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 11:42
 
Malatya’da 11, Ankara'da 1 adrese operasyon düzenledi; 10 gözaltı var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...Sıcak haber... Malatya polisi Malatya’da 11, Ankara’da 1 olmak üzere toplam 12 adrese düzenlediği operasyonda 10 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonlarda, silah, tüfek mermi ve ele geçirildi. Gözaltına alınanların Adliye’ye sevk edilecekleri bildirildi.
- Haberi
Malatya’da 11, Ankara'da 1 adrese operasyon düzenledi; 10 gözaltı var

Malatya’da 11, Ankara'da 1 adrese operasyon düzenledi; 10 gözaltı var
Malatya polisinin operasyonu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimiz Devlet Hastanesi Yemek Alım İhaleleri, 26.07.2017 tarihinde meydana gelen cinayet olayı ve ilimizde değişik tarihlerde meydana gelen silahla yaralama olayları ile ilgili olarak yapılan projeli çalışma kapsamında
-Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yönetmek ve Üye olmak (TCK 220), Silahla Kasten Öldürme (TCK 81)- Silahla Yaralama, İhaleye Fesat Karıştırma, ve edenimin ifasına fesat karıştırma suçlarını işledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik;

son dakika ile ilgili görsel sonucu
-07.11.2017 günü Malatya ilinde 11 Ankara ilinde 1 adres olmak üzere toplam 12 adreste yapılan operasyonda;
10 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış. Dosya kapsamında bulunan 2 şüpheli ise aynı suçtan daha önce yakalanarak sevk edilmiş oldukları adli makamlarca tutuklanmışlardır.
Projeli Çalışma sürecinde ve operasyon günü şüphelilerden; -3 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, -115 adet MKE yapımı 9 mm çapında fişek, -4 adet Av tüfeği, -35 adet av tüfeği kartuşu, -1 adet plastik jop, -Çok sayıda fiziki doküman -1 adet sahte nüfus cüzdanı ele geçirilmiştir.
Gözaltına alınan şüpheliler işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edileceklerdir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, 11,, Ankara'da, 1, adrese, operasyon, düzenledi;, 10, gözaltı, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı