Haber Detayı
10 Ağustos 2016 - Çarşamba 09:45
 
Malatya'da 13 polis gözaltına alındı, 12 adliye personeli tutuklandı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu hain askerlerin darbe kalkışması sonrası tutuklamalar gözaltılar açığa alınmalar devam ediyor. Malatya Emniyetinde 13 polis gözaltına alındı, 3 polis ise açığa. Malatya Adliyesinde de gözaltına alınan ve mahkemeye çıkartılanlardan 12'si tutuklandı.
Asayiş Haberi
Malatya'da 13 polis gözaltına alındı, 12 adliye personeli tutuklandı

FETÖ'DEN 13 POLİS GÖZALTINDA 3 POLİS ÇIĞA ALINDI 112 ADLİYE PERSONELİ TUTUKLANDI

Malatya Valiliğinin OHAL 10. Bülten açıklaması aynen şöyle:

"Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut,  bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlerle ilgili olarak Valiliğimizce yapılan çalışmalar çerçevesinde;

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin birliğine, varlığına, bekasına, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ni ve diğer Kurumlarımızı, Demokrasiyi ve doğrudan halkımızı hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan etkin mücadele kapsamında Malatya ilimizde 09.08.2016 tarihi itibariyle;

FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak adı geçen yapı, oluşum veya gruba üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen İl Emniyet Müdürlüğü Merkez Teşkilatından 5 Personel, Kale İlçe Emniyet Amirliğinden 2 personel, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğünden 1 Personel, Akçadağ İlçe Emniyet Müdürlüğünden 2 Personel, Doğanşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünden 1 Personel, Hekimhan İlçe Emniyet Müdürlüğünden 1 Personel, Yazıhan İlçe Emniyet Amirliğinden 1 Personel olmak üzere Toplam; 13 Personel Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alınmıştır, gözaltı kararı verilen 3 kişinin aranmasına ise devam edilmektedir.

“Temizleme Çalışması Aralıksız Devam Edecek”

İl Emniyet Müdürlüğünde görevli iki personel daha açığa alınmıştır.

Ayrıca; Doğanşehir Kaymakamlığından da 1 Personel açığa alınmıştır.

FETÖ/PDY Örgüt mensuplarına yönelik operasyonların, Kamu Kurum ve Kuruluşlarından temizleme çalışmalarının aralıksız devam edeceği ve sonuçlarından kamuoyunun bilgilendirileceğinin bilinmesi önemle rica olunur.

12 TUTUKLAMA

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi ekiplerince yapılan operasyonda mahkeme kalemlerinde görevli toplam 13 personel gözaltına alındı.

Emniyetteki sorgularının ardından Adliye’ye sevk edilen 13 Adliye personeli Savcılık ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiler. Sulh Ceza Hakimliği şüphelilerden 12’si hakkında tutuklama kararı verirken, 1’ini ise rahatsızlığı nedeniyle adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, 13, polis, gözaltına, alındı,, 12, adliye, personeli, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı