Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 12:29
 
Malatya’da 15 Temmuz darbe kalkışmasında yargılananlara tepki; Pensilvanya’nın köpekleri
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da 15 Temmuz FETÖ/PDY darbe kalkışmasının davası yeniden start aldı. Mahkemeye takip etmeye gelenler salon dışında yargılananları sloganlarla protesto etti. FETÖ darbe kalkışması mahkemesini takip etmeye gelen vatandaşlar ise “Hepiniz vatan hainisiniz, Pensilvanya’nın köpekleri” ve benzeri slogan attılar.
Gündem Haberi
Malatya’da 15 Temmuz darbe kalkışmasında yargılananlara tepki; Pensilvanya’nın köpekleri

Malatya’da 15 Temmuz darbe kalkışmasında yargılananlara tepki; Pensilvanya’nın köpekleri
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partililer ile vatandaşlar da duruşmayı takip etti.


Ak Parti Milletvekili Mustafa Şahin “Darbeci sanıkların yargılandığı 15 Temmuz davasının duruşmasına katıldık. Mahkemeleri taraf olarak takip edeceğiz.”dedi.


15 Temmuz darbe kalkışması davasında Mahkemeye getirilenlere salon dışında bekleyen vatandaşlar sert tepki gösterdi. Vatandaşlar “Hepiniz vatan hainisiniz, Pensilvanya’nın köpekleri” ve benzeri slogan attılar.

Malatya’da bugün 6 duruşma 19’uncu oturum gerçekleştirildi. Aralarında 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti’nin de yer aldığı 27’si tutuklu 76 sanığın yargılanmasına Yakınca Spor Salonunda oluşturulan Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi devam edildi.


Mahkemeye 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti, dönemin eski garnizon komutanı Avni Angun ve dönemin eski 7. Ana Jet Üs Komutanı Emin Ayık SEGBİS sistemi ile ifadelerini verdiler.
Malatya’daki 15 Temmuz hain darbe kalkışması davasında Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhalk ’da tanık olarak dinlendi ve “15Temmuz gecesi bizi oyaladıklarını düşünüyorum” dedi. Emniyet Müdürü Urhal, 15 Temmuz hain darbe kalkışması gecesi Malatya'da yaşananları tek tek Mahkemeye anlattı.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, hain darbe girişimin askeri ve sivil ayağında ciddi bir senaryo ile karşılaştıklarını, duruşmada senaryo kurulduğunu gördüklerini dile getirip“Konuşmalara bakınca sürecin uzatılmaya çalışıldığını görüyoruz. Kentteki hava üssünden ve kışlalardaki hareketlilikten sorumlu değillermiş gibi. Halkın üzerine sürmüş oldukları zırhlı personel taşıyıcılarla, havalandırılmaya çalışılan savaş uçaklarıyla, buraya sevk edilen 7 kargo uçağıyla neden o gün hareketlilik vardı?

Ankara'da da duruşmaları takip ettik, birinin diğerinden farkı yok. İtirafçılar var ama itirafçıların yaptıklarının bir takım düzmece şeyler olduğunu biliyorum. Kesinlikle bildiklerinin yüzde 5'ini bile anlatmıyorlar. Vaziyeti kurtarmak için çaba içerisindeler. Milletimizin beklentisi adil kararlar verilmesi." 

Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı “Milletvekilimiz Mustafa Şahin ve partililerimizle vatandaşlarımız ile birlikte Darbeci sanıkların yargılandığı 15 Temmuz davasının duruşmasına müdahil olarak katıldık.”dedi ve ardından şunu ekledi:

"Yargılanan Sanıklar ve avukatlarının sanki bu ülkede bir darbe girişimi olmamış, kargo uçakları inmemiş, zırhlı personel taşıyıcılar çıkartılıp halkın üzerine sürülmemiş gibi davranıyorlar” dedi. Sanıkların hiçbir şey olmamış gibi tiyatro sergilediklerini dile getiren Kahtalı, “Biz, bu davanın peşini bırakmayacağız, 250 şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkanların hüsrana uğrayacağını hep birlikte görmüş olacağız" 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, 15, Temmuz, darbe, kalkışmasında, yargılananlara, tepki;, Pensilvanya’nın, köpekleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı