Haber Detayı
02 Ekim 2016 - Pazar 23:58
 
Malatya'da 15 Temmuz köşesi...Eğer sizi unutursak kalbimiz kurusun
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya Yeşilyurt Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden yine bir ilke imza atıldı. En dikkat çeken şehitlere atfen o sözler..."Eğer sizi unutursak kalbimiz kurusun. Emanetlerinize sahip çıkmazsak dillerimiz lal olsun. Şehidim aziz ve mübarek hatıran önünde bir kez daha söz veriyorum ki; Üzerinden asırlar geçse bile şehadetinle hayat bulan bu kutlu destanı asla unutmayacağım"
Eğitim Haberi
Malatya'da 15 Temmuz köşesi...Eğer sizi unutursak kalbimiz kurusun

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 2016-2017 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla tüm resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" teması ile düzenlenecek törenler için 2 ayrı video ile örnek bir program taslağı uygulandı.

Tüm okullarda olduğu gibi Malatya Yeşilyurt Sümer Mesleki ve Teknin Anadolu Lisesinden de  "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konularını kapsayacak şekilde törenler düzenlendi.

Törenlerde, Bakanlık tarafından hazırlanan "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" temalı broşürler tüm öğrencilere dağıtıldı.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Okul da ayrıca 15 Temmuz köşesi oluşturuldu.

Sümer’de oluşturulan 15 Temmuz  köşesinde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz" anma programının amacına uygun fotoğraflar sergileniyor

"15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz” programının akışı içerisinde, bakanlığın Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayınlanan 2 ayrı videonun gösterimi de yer aldı.

Videolardan biri, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde açılan ateş sonucu, oğlu Abdullah Tayyip Olçok ile şehit edilen reklamcı Erol Olçok'un reklam ajansı tarafından, diğeri ise MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda hazırlandı.

Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan 18 Mart Çanakkale Savaşları ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı simgeleyen görsellerin yer aldığı videoda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi gecesinde yaşananlardan kesitler sunuluyor.

Videoda, şehitlerin kanlarıyla sulanan Anadolu topraklarını simgeleyen, deniz içerisinde dalgalanan Türk bayrağı görüntüsü de dikkati çekiyor.

Erdoğan ve Yıldırım'ın mesajları da var

Videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın FETÖ'nün darbe girişimine karşı halkı meydanlara çağırdığı ifadeleri ile Başbakan Binali Yıldırım'ın darbe girişimi gecesi halka verdiği mesajlar da bulunuyor.

Milletin tek yürek halinde darbe girişimine karşı duruşu, meydanlarda gösterdiği kararlılık ve cesaret anlarını aktaran görsellerin dikkati çektiği videoda ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesinden İstiklal Marşı'na yer verildi.

Darbe girişiminin ardından Türkiye'nin dört bir tarafında vatandaşların ellerinde Türk bayraklarıyla tuttuğu demokrasi nöbetlerinden görüntülerin de bulunduğu videolarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra pek çok siyasinin ve milyonlarca vatandaşın katılımıyla darbe girişimine karşı tek yürek olunduğu Yenikapı'daki "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nden kesitler de sunuluyor.

Mitingde, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in şehitler ve ülke için yaptığı duaya da videoda yer verildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, 15, Temmuz, köşesi...Eğer, sizi, unutursak, kalbimiz, kurusun,
Yorumlar
Haber Yazılımı