Malatya’da 3 baraj, o barajdan birisini Aytaç Kara yıktı ve o rekor
Haber
03 Nisan 2018 - Salı 15:08
 
Malatya’da 3 baraj, o barajdan birisini Aytaç Kara yıktı ve o rekor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Haftaya damga vuran olay…Televizyonlarda-gazetelerde haber sitelerinde geniş yer aldı…Tartışmalar yaşandı…Futbol tarihinde ender rastlanılan pozisyonda Aytaç Kara o barajı da yıktı.
Spor Haberi
Malatya’da 3 baraj, o barajdan birisini Aytaç Kara yıktı ve o rekor

Malatya’da 3 baraj, o barajdan birisini Aytaç Kara yıktı ve o rekor
Sosyal medya yıkıldı.
Malatyaspor farklı yakaladı olayı 3 baraj dedi…Paylaşımlar rekor kırdı beğeni kırdı.
Malatya Olay olarak sayfamıza taşıdık.
Malatya’da Cumartesi günü oynanan maçta futbol tarihine damga vuran bir olay yaşandı…Sosyal medya yıkıldı, spor programlarında konu ela alındı ve haftaya damga vurdu o yatış ve barajın yıkılışı.

Görüntünün olası içeriği: yazı
Evkur Yeni Malatyaspor maçın 33. dakikasında Gençlerbirliği cezaalanı önünde bir serbest vuruş kazandı. Gençlerbirliği takımı baraj kurarken, daha önce sahalarda pek görülmeyen bir görüntü yaşandı. Savunma oyuncusu Ahmet Oğuz, baraj kuran arkadaşlarının arkasında yanlamasına boylu boyunca uzandı.
Orta hakem Arda Kardeşler, ,Adem Büyük’ün ikazı üzerine Ahmet Oğuz’a müdahale ederek yerden kalkmasını sağladı ve ardından Aytaç Kara atışı kullandı. 
Aytaç Kara Gençlerbirliği barajını yıkıp golü attı.
Sosyal medya yıkıldı. Haftaya olay damga vurdu.

Futbol Kamuoyu Bu ‘Yan Yatış’ı Tartışıyor

Futbol Kamuoyu Bu ‘Yan Yatış’ı Tartışıyor
  • 31.03.2018
  •  

Evkur Yeni Malatyaspor’un Gençlerbirliği’ni 4-1 mağlup ettiği maçta, ev sahibi takımın ilk golünü kazandığı serbest atıştan önce Gençlerbirliği futbolcularının “barajı takviye” çabasını yansıtan görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

EYMS 9. dakikada yediği golle 1-0 mağlup durumda iken, karşılaşmanın 33. dakikasında Gençlerbirliği cezaalanı önünde bir serbest vuruş kazandı. Gençlerbirliği oyuncuları, atıştan önce baraj kurarken, daha önce sahalarda pek görülmeyen bir görüntü yaşandı. Savunma oyuncusu Ahmet Oğuz, baraj kuran arkadaşlarının arkasında yanlamasına boylu boyunca uzanarak, barajın altından gelebilecek topu engellemek istedi. Ancak maçın hakemi Arda Kardeşler, ,Adem’in ikazı üzerine Ahmet Oğuz’a müdahale ederek yerden kalkmasını sağladı ve ardından Aytaç Kara atışı kullandı. Aytaç’ın, barajın yanından kaleye giden topunu kaleci de engelleyemedi ve ev sahibi takım bu golle maçı 1-1’e getirdi. Sonraki dakikalarda 3 gol daha kaydeden EYMS karşılaşmadan 4-1 galip ayrıldı.

Gençlerbirliği futbolcusunun, barajı takviye görüntüleri, sosyal medyada ve basında “ilginç” haber ve görüntü olarak büyük ilgi gördü.

“BENCE YATABİLİR..”

İlginç pozisyon, TRT Spor’un Teknik Analiz programında ele alındı. Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu, gece yarısı yayınlanan programda, hakemin yere uzanan Gençlerbirliği oyuncusuna müdahalesini anlayamadığını, oyuncunun takımının kurduğu baraja destek verdiğini, hakemin bu duruma müdahale etmemesi gerektiğini belirtti. Çulcu, maçı canlı olarak izledikten sonra daha önce pek örneği olmayan bu pozisyonu, hakem hocalarına, eski hakemlere de sorduğunu, onlardan da kendi yorumu gibi değerlendirmeler aldığını, UEFA’nın bu konuda ne karar verileceğine dair bir kararı olup olmadığını bilmediğini, ancak bu tür bir pozisyon için MHK’nın açıklık getirmesi gerektiğini anlattı.

Programda, EYMS maçında söz konusu pozisyonu izleyen bir izleyicinin gönderdiği Brezilya ligine ait bir maç görüntüsü de ekrana getirildi. Brezilya’daki maçta, Malatya’daki görüntüye birebir benzeyen pozisyonda, aleyhine serbest atış kararı verilen takımın bir futbolcusunun ellerini arkaya bağlayarak barajın arkasına yatmasına maçın hakeminin müdahale etmeyip atışı yaptırdığı görülüyor. Programın sunucusu Ersin Düzen de, bu görüntüyü izledikten sonra, Gençlerbirliği oyuncusuna barajın arkasına yatmanın nereden aklına geldiğini, Brezilya’da aynı görüntünün olduğu maçını izleyip izlemediğinin sorulmasının meraklarını gidereceğini söyledi.

Çulcu, ayrıca 4-1 sonuçlanan Evkur Yeni Malatyaspor- Gençlerbirliği maçında ev sahibi takımın 3 atağında oluşan ancak hakemin penaltı olarak değerlendirmediği pozisyonlardan 2’sinin “net-kemiksiz” penaltı olduğunu ve verilmediğini söyledi.

Mustafa Çulcu, ayrıca Adem’in 25. dakikada kaydettiği golün ofsayt gerekçesiyle iptal edilmesine ilişkin de, net bir tespit yapamadı, net bir ofsaytın gözükmediğini, golün verilebileceğini sözlerine ekledi.

TRABZON’LU BURAK YILMAZ 49, MALATYA 39
OptaCan’ın araştırması…16 - Burak Yılmaz, Avrupa'nın 5 büyük ligi ve Süper Lig'deki 16 takımdan daha fazla ofsayta düştü. Bayrak.

Görsel sonucu
Evkur Yeni Malatyaspor 39 kez, Burak Yılmaz 49 kez ofsayta düştü…

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, 3, baraj,, o, barajdan, birisini, Aytaç, Kara, yıktı, ve, o, rekor,
Yorumlar
Haber Yazılımı