Haber Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 13:45
 
Malatya’da 3 kişinin öldüğü berber cinayeti davasında tahliye çıktı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da Ramazan Bayramının arafe günü akşamı berber dükkanında yaşanan ve 2’si kardeş 3 kişinin yaşamını yitirdiği cinayet davasında ilk duruşma yapıldı. Yapılan ilk duruşmada Avukat Münür Reşat Kara ile Mehmet İnce’nin müvekili olan Mehmet Tura’ya Mahkemede tahliye çıktı.
Asayiş Haberi
Malatya’da 3 kişinin öldüğü berber cinayeti davasında tahliye çıktı

Malatya’da 3 kişinin öldüğü berber cinayeti davasında tahliye çıktı...
.Malatya’da Ramazan Bayramının arafesinde berber dükkanına silahlı saldırı düzenleyen Adnan Biçer dükkan sahipleri olan Şükrü Tura ve Ramazan Tura kardeşleri vurarak ölümüne yol açmıştı.

Mehmet Tura ise Adnan Biçer’i olay yerinde silahla göğsünde vurarak ölümüne yol açmıştı.
3 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı davanın ilk duruşmasına Biçer ailesi ve Tura ailesi kalabalık olarak katıldılar.
Mahkeme’de Adnan Bicer’in avukatı Erdal Ayhan, sanığın cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.


Sanık Mehmet Tura ‘nın Avukatları Münür Reşat Kara ve Mehmet İnce yapmış olduğu savunmada “Maktül Adnan Biçer’in olay günü berber dükkanına av tüfeği, bıçak, avcı yeleği ve yanına yedek olarak aldığı 38 adet av tüfeği fişeği ile Tura Erkek Kuaförü işyerine katliam yapmaya gittiğini beyan ettiler, Tura soy ismini taşıyan herkesi öldürmek için maktülün saldırı düzenlediğini, olayın meşru müdafa kapsamında olduğu ve müvekillerinin tahliye olmasını tahliye olmasını talep ettiler.
Mahkeme eylem vasfının değişme ihtimali ve tutululukta geçirdiği süreyi göz önüne alarak sanık avukatlarının tahliye taleplerini kul edip sanık Mehmet Tura’yı tahliye etti.
3 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı, duruşmayı Mahkeme heyeti 19 Aralık tarihine ertelendi.
Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alındığı da dikkat çekti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, 3, kişinin, öldüğü, berber, cinayeti, davasında, tahliye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı