Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 19:33
 
Malatya’da açık alanda yapılan resmi bayramlaşmada protokol 2 masaya sıkıştı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Malatya’da Kurban Bayramının birinci günü Hürriyet parkında açık alanda yapılan resmi bayramlaşmada protokole konulan 2 masa yetersiz kalınca sıkışma ve izdiham yaşandı.
Kültür Haberi
Malatya’da açık alanda yapılan resmi bayramlaşmada protokol 2 masaya sıkıştı

Malatya’da açık alanda yapılan resmi bayramlaşmada;

Protokol 2 masaya sıkıştı...


Malatya protokolü ile vatandaşlar düzenlenen resmi bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Ancak bu bayramlaşmada dikkat çeken ise organizasyonda yapılan ve yaşanan düzenleme oldu. Protokol için konulan 2 masaya il yöneticileri sıkışmak zorunda kaldı. Bayramlaşmaya ise bu sıkışıklık damga vurdu.


Malatya Valiliği öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyeleri, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile yapılan bayramlaşma törenine kent protokolü bir araya geldi.


Resmi bayramlaşma törenine Malatya Valisi Aydın Baruş, Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ve Öznur Çalık, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Başkan Güder, İl Emniyet Müdürü Ömer Oral, Turgut Özal Üniversitesi Rfektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ile resmi kurumların temsilcileri, STK Yöneticileri, Askeri ve mülki erkanla davetliler katıldı.


Bayramlaşma töreninde belediye başkanları Mehmet Çınar, Osman Güder, Selahattin Gürkan, Milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci ve Mehmet Fendoğlu birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik üzerinde durdulatr.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık, ağaç ve açık hava

"ÜLKÜMÜZLE ÜLKEMİZİ KURBAN VERMEYECEĞİZ."


MHP’li Mehmet Fendoğlu konuşmasında “Biz ülkümüzle ülkemizi kurban vermeyeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, açık, alanda, yapılan, resmi, bayramlaşmada, protokol, 2, masaya, sıkıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı