Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 16:42
 
Malatya’da Adil Gevrek, ya bu sezon efsane, ya da yolcu olur
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Evkur Yeni Malatyaspor’un yapılan 4. Olağan Seçimli Kongre sonucu başkanlığa yeniden Adil Gevrek seçildi. Haber’de günün yorumu başlıkta: Malatya’da Adil Gevrek, ya bu sezon efsane, ya da yolcu olur
Spor Haberi
Malatya’da Adil Gevrek, ya bu sezon efsane, ya da yolcu olur

Malatya’da Adil Gevrek;

Ya bu sezon efsane, ya da yolcu olur...
Bugün saat 10.00’da yapılan kongreye ilgi vardı. Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştiren kongrede Divan Başkanlığını Naci Şavata yaptı. 


Tek liste halinde gidilen kongrede Başkanımız Adil Gevrek 132 oyla yeniden başkan seçildi. Başkanımız, mazbatasını Divan Başkanı Naci Şavata’nın elinden aldı. 


Adil gevrek başkanlığındaki Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi şu isimlerden oluşuyor: 
Selim Pilten, Aziz Yalçınkaya, Burak Çakır, Erdal Gündüz, Suat Tekin, Gökhan Çelik, Nusret Çaylak, Mehmet Koçyiğit, Hakkı Çelikel, Mehmet Coşar Gömüç, İlhan Çelebi, Bilal Elmas, Yüksel Demirkol, Ahmet Topdağ.

İŞTE YENİ YÖNETİM VE DİĞER ORGANLARDA GÖREV ALANLAR...

Fotoğraf açıklaması yok.

KONGRE'DE OBJEKTİFİMİZE TAKILANLR:

ADİL GEVREK BU SENE YA EFSANE OLUR, YADA YOLCU...

Evet...Manşet'le günün yorumu...Bu kongre de gözlemim...Yeniden güven tazeleyen Baaşkan Adil Gevrek, 2019-2020 sezonunda ya Malatya'da efsane olur...Ya da olcu...

ADİL GEVREK BAŞKANLIĞINDA YENİ YÖNETİMİN İLK TOPLANTISI...

KONGREDE KİM NE DEDİ?

E.Y. Malatyaspor'un kongresinde konuşmalarda vardı? Peki kim ne dedi?

ADİL GEVREK "YÖNETİCİ BULAMADIK..."

“Bizlerde burada geçiciyiz. Bizlerde hizmetimizi bitirdiğimizde burası geçici olacak. Nöbet değişimi…Herkese teşekkür ediyoruz. Yönetim kurulunda belki bazı arkadaşlarımız kırılmış olabilir. Bu mutlaka olur ama kırılmak, gönül koymak olsa da ‘yönetimde olmadım’ diye farklı hesaplara girmek, farklı düşüncelere girilmesi kabul edilemez. Evkur Malatyaspor ailesi isek desteklerini kesmemeleri lazım” diye konuştu.Malatyalı hemşerilerimiz tabi ki takımlarına sahip çıkacaklar. Tabi ki başkan, yönetici olmak isteyecekler. Ama şunu da altını çizerek belirtmek istiyorum; biz buraya gelirken bu kulübün bir tüzüğü vardı. Biz bu tüzüğün kurallarına uymaya çalıştık. Burada divan başkanımız, divan üyelerimiz var.

Sanki bazı şeyleri şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız engellemiş gibi bir algı var. Bunun hiçbir aslı yoktur. Tüzüğe bakıp, okur, incelerseniz görürsünüz. Ama şunu da söylemekten geri durmayacağım; 2.Lig’deyken biz buraya gelirken inanın kapı kapı dolaştık, buraya yönetici bulmak için. Buraya yönetici bulmak için çok ciddi çabalar harcadık. Böyle bir dönemden geçtik. Şimdi bir başarı var. Burada yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın ve Malatya’daki herkesin başarısı var. Bu takıma en çok taraftarlarımız sahip çıktı. Onların emeği bana göre daha da fazladır. Tabi ki arkadaşlarımız aday olabilir, bizim engelimiz söz konusu olamaz. Biz şunu istiyoruz; hep beraber, birlikte, bütün düşüncelerle, renklerle takımımızı daha güzel yerlere getirelim.

Biz bir şey yaparken asla beklentimiz olmadı. Sadece sevdiğimiz, hizmet etmek istediğimiz için görevde olduk. Bazen bizi çok ama çok üzen şeyler var. Protesto ve eleştirmek haktır. Bunlar olacak ki güçlü olalım ama bazı şeyler vardır ki bunlar ne haktır ne ahlaktır ne de insanlıktır. Bunu söylemekten geri durmayacağım. Çünkü beşinci olmuş ve UEFA Avrupa Ligi’ne katılacak olan bir takımın; bir grup tarafından organize edilmiş şekilde, ‘taraftar’ demeyeceğim çünkü asla Malatyaspor taraftarı bunu yapmaz ama bir grup bunu yapıyor. Kaç kere yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Arkadaşlar bu Malatya’ya fayda sağlamaz. Bunları yaşadık, bunların kayıtları da var. Malatya’ya zarar vermek isteyenler kayıtlarda var. Bunlar taraftar olamaz, taraftar değil. Bire bir organize edilmiş, birinci dakikadan 90’ıncı dakikaya kadar bu yapılıyorsa bu taraftar olamaz. Stada takıma zarar vermek için gelenleri de dikkate alacağız.”

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU…

“Bu kongremizin, Malatyaspor’umuzun ileride daha iyi ve kurumsal bir yapıya kavuşturulacağı kanaatindeyim.

Yeni Malatyaspor’un belediyeden dönüşünde emeği geçen Ertan Mumcu’ya teşekkür ediyorum. İşinden, gücünden, zamanından, çocuklarından feragat ettiğini biliyorum. O süreçte de maçlara birlikte gittik. Allah kendisinden razı olsun.

Biz bugün UEFA’ya gidiyorsak bunun öğesinde bu sağlam temeller yatıyor. Gevrek’in ‘2.Lig’deyken biz buraya gelirken inanın kapı kapı dolaştık, buraya yönetici bulmak için. Buraya yönetici bulmak için çok ciddi çabalar harcadık dedi. Başkanımız ‘yönetici bulamadık’ dedi, çok doğru.

Bu makam, öyle bir mevki makam ki başarılı olursanız alkışlar, sahne, ışıklar, flaşlar, kameralar çevrenizi sarar, ailenizi dahi göremezsiniz.

Ama başarısızda olursanız evinizi, arabanızı, dükkanınızı, kaybedersiniz, en yakınınızdaki bile selam vermeden, kafasını çevirir, gider. ‘Yönetici bulamadık’ derken, Malatya’da yönetici var idi. Ama velakin bende dahil 300 kişi mahkemeliğiz.

Sorun bu 300 kişide mi, kötü yönetip 300’ünü mahkemelik edende mi?

Değer kattılar, Malatyaspor’a belli sevinçlerde yaşattılar. Ama geride bıraktıkları hasar 300 kişilik hem maddi hem manevi bir ‘yönetici olamaz’ mahkemesi devam eden bir tablo bıraktılar.

4. Seçimli Olağan Genel Kuruluna katıldık. E.Y. Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve yönetimini tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum.

Tesisleşmede, alt yapıya üst yapıya her konuda E.Y. Malatyaspor’un yanında olacağı denetiminde de olacağız”

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR...

“Yeni Malatyasporumuzun 4. Olağan Seçimli Genel Kurul Kongresine katıldık. Hayırlara vesile olsun. Evkur YeniMalatyaspor'umuzun 4. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 132 oy alarak yeniden başkan seçilen Adil Gevrek’i yürekten tebrik ediyorum. Malatya'mıza hayırlı olsun...

E.Y. Malatyaspor’un UEFA Avrupa Ligi’ne katılacak olmasıyla birlikte biz inanıyoruz ki yeni dönemde artık şampiyonluklar ve kupalarda Malatya’mıza bir bir gelmeye başlayacak. Sporda aldığımız bu güzel neticelerde inşallah yeni dönemin başlangıcı olur.”

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER...

“E.Y. Malatyaspor’un başarısı hepimizi mutlu ediyor. Bugün Belediyemiz Konferans Salonunda gerçekleşen Evkur Yeni Malatyaspor 4. Seçimli Olağan Genel Kurulu'na katılmanın da mutluluğunuz yaşıyoruz.  Her zaman Malatyaspor’umuzun yanında olacağız.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Malatyaspor’umuzun da Malatya’mız için ortak bir değer olduğuna inanıyoruz. İnsanları bir arada tutan, insanın hamuru, mayası olan ortak değerlerdir. Biz belediyeler olarak bugüne kadar Malatya’mızın ortak değeri olan Yeni Malatyaspor’umuza sahip çıktık. Bundan sonrada seçilecek başkan ve yönetim kuruluna, ortak değerimiz olan Yeni Malatyaspor’a sahip çıkmamız lazım. 3 yılda Süper Lig’e çıktılar, UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkını elde ettiler, inşallah önümüzdeki 3 yılda da Malatyaspor şampiyon olur…”

E.Y  Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve yönetimini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, Dilaver Gür, Ali Aladağ ve Erol Ağca dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ SELİM PİLTEN…

“2018-2019 sezonunda Spor Toto Süper Ligi beşinci sırada bitirerek, sezon boyunca bizi müthiş bir şekilde heyecanlandıran bir performans sergileyen takımımızın 16 yıl sonra Avrupa kupalarında oynayacak olması da bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Bunda emeği geçen Adil Gevrek başkanımıza, yönetim kuruluna, futbolculara, teknik heyete, personellere, emeği geçen herkese, bilhassa yaz kış, soğuk sıcak, yağmur çamur demeden takımı yalnız bırakmayan çok değerli Malatyaspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Şehrimize yıllar sonra profesyonel bir takım kazandıran Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ı da tebrik ediyorum.

Görüntünün olası içeriği: 21 kişi, Ali Aladağ dahil, oturan insanlar

Bölgesel Amatör Futbol Lig’den TFF 3.Lig’e çıkan Yeşilyurt Belediyespor’umuzu da tebrik ediyorum. Kulübümüz, Avrupa maçlarından dolayı haliyle hazırlıklarına daha önceden erken başlayacak. Kimilerine göre bu bir dezavantaj olsa da Adil başkanın, teknik heyetin bu dezavantajı avantaja çevireceğine inancımda sonsuzdur. Evkur Yeni Malatyaspor, Malatya’mızın ortak paydası, sevdasıdır. Bu sevdaya gönül veren herkesin Evkur Yeni Malatyaspor’u canı gönülden desteklemesi gerekmektedir. Ufak tefek gönül kırgınlıkları, kırıklıkları mutlaka olacaktır ama bu kırgınlıkların muzun sürmeyeceğinden eminim” 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

TOPU GÖRSE BOMBA SANAR DENEN ADAM BİZİ AVRUPA’YA TAŞIDI…

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Daha Sonra Fuat Yılmaz, Murat Cengiz, Dilaver Gür, Yusuf Mor’da dilek ve temenniler bölümünde konuştu.

Malatyaspor’un futbolcusu, amigosu Yusuf Mor ise konuşmasında Adil Gevrek için söylenenleri şöyle özetledi:

“Adam İzolulu kürt, topu görse bomba sanar karakola götürür. İşte o adam bizi buralara yani Avrupaya taşıdı daha ne yapa”dedi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Ali Aladağ ve Murat Cengiz dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Ali Aladağ dahil, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

E.Y.Malatyaspor kongresine tüzük gereği başkan adayı olamayan Muhammed KIlıç ile Şevket Salik'de katıldı.

Görüntünün olası içeriği: Burhan Kılıc, Ali Aladağ ve Kemal Fidan, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: Fuat Yılmaz, Levent İskenderoğlu, Ali Aladağ ve Dilaver Gür, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Adil, Gevrek,, ya, bu, sezon, efsane,, ya, da, yolcu, olur,
Yorumlar
Haber Yazılımı