Haber Detayı
30 Eylül 2017 - Cumartesi 15:29
 
Malatya’da Ak Parti Battalgazi ve Kale İlçe Kongrelerini yoğun katılımla yaptı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Ak Parti ilçe kongrelerini bir bir yapıyor. Malatya’da Ak Parti Battalgazi ve Kale ilçe kongrelerini yaptı, Battalgazi’de Osman Güder, Kale’de Cemal Çiçek yeniden başkanlığa seçildi. Ak Parti il başkanı hakan Kahtalı”İlk gün ki aşkla yolumuza devam ediyoruz”dedi.
Siyaset Haberi
Malatya’da  Ak Parti Battalgazi ve Kale İlçe Kongrelerini yoğun katılımla yaptı

MALATYA BATTALGAZİ’DE OSMAN GÜDER, KALE’DE CEMAL ÇİÇEK SEÇİLDİ
Malatya’da Ak Parti kongrelerini yapıyor. Bugün de Battalgazi ve Kale ilçe kongreleri gerçekleştirildi.
Battalgazi’de Osman Güder, Kale’de Cemal Çiçek yeniden başkanlığa seçildi.
ÇALIK VE TÜFENKÇİ KONGRELERE KATILDI…
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, ilçe belediye başkanları, Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı ile partililer Battalgazi ve Kale kongrelerine katıldı.
Çalık ve Tüfenkci kongrelerde birer konuşma yapıp” Hedef 2019 ilk günki aşkla durmak yok yola devam”dediler.


Çalık ve Tüfenkci, gündemde ki son gelişmelerle ilgili de naçıklamalarda bulundular.
Battalgazi ilçesinde Osman Güder, Kale’de de Cemal Çiçek yeniden başkanlığa seçildiler.

HABERİN FOTOĞRFLARI:

BAKAN TÜFENKCİ NE DEDİ?

"Ak Parti olarak Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kongrelerimizi ilk günki aşkla yapıtoruz.

Türkiye çok sıkıntılı süreçlerden geçiyor. Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olduğunu biliyoruz ve Türk milleti de bu bedeli ödedi. Türkiye’yi bölmeye çalışanların bunda başarılı olamadı. Dünya birleşirken birileri özellikle İslam ümmetini, Müslümanları bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Oysa biz ’ayrılıkta zahmet birleşmede rahmet olur’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Dolayısıyla ayrılmak, parçalanmak, birbirimize düşmek bize yakışmaz"

Türkiye olarak Kuzey Irak’taki Kürtlere her daim sahip çıktık.En zor zamanlarında hep Kürtlerin yanlarında olduk.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin yaptığı referandumla ilgili bu hesap yapılırken özellikle Türkiye’yi hesap edemeyenler, katamayanlar, bölgesinde ağırlığını hmeyenler, hafife alanlar elbette ki bunun cezasını ve bedelini de zaman içerisinde göreceklerdir. Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’nin yapmış oldukları ikazları dikkate almayanlar maalesef kendi halklarına o bedelleri ödetmek zorunda kalacaklar. Biz bölgedeki kardeşlerimizin oyuna gelmemesini istiyoruz. Bedel ödememelerini istiyoruz. Bu ümmet 100 yıldır çok bedel ödedi. Gerçekten çok acılar çektik. Zengin toprakların yoksul çocukları olarak yetiştik ve bizi hep sömürmeye çalıştılar. Gerçekten bu ümmetin ve milletin çıkarlarını düşünen lider Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecek" 

BAKAN TÜFENKCİ "MALATYA TEŞKİLATIMIZ DİMDİK AYAKTA"

“Malatya teşkilatımıza kim ne derse desin, hangi yaftayı yapıştırmayı kalkışırlarsa kalkışsınlar Malatya teşkilatımız dimdik ayakta durmaya devam ediyor. Malatya teşkilatı oyunlara gelmez, Malatya teşkilatı fitnelere gelmez, Malatya teşkilatı adam gibi adam liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durur ve siyaset yapar. Bu ümmet için siyaset yapar, mazlumlar için siyaset yapar, mağdurlar ve dezavantajlar için siyaset yapar. En önemlisi de bu millet için siyaset yapar. Dolayısıyla birilerinin iftiralarına bakmayın. Onlar hep siyaseti itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Onlar siyaseti itibarsızlaştırarak güç kazanacağını ve güç devşireceğini zannettiler. Oysa biz siyasette iki şeye dayanırız: halka ve Hak'ka dayanırız. Onun dışındaki hiçbir güce itibar etmeyiz. Çünkü liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu teşkilatlara bunu öğretti. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Biz bu millete birinci sınıf hizmet etmek için bütün teşkilatlar olarak hazırız."

ÇALIK NE DEDİ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık şunalrı söyledi "Sözde özgürlük çığırtkanlarına bizim cevabımız olacak, az kaldı. Referandum komedisin bitmesi için de az bir zaman var. Biz oradaki Türkmen kardeşlerimize, Kürt, Arap kardeşlerimize kendi kardeşimiz gibi sahip çıkarız. Ama özellikle Türkmen kardeşlerimizin de öz vatanında garip öz yurdunda parya olmasına da asla izin vermeyiz.

Bütün Müslümanlar bir araya gelip beraber hareket etmek zorundayız. Müslümanların birbiriyle savaşmaları sonucunda ağıtlar Kürtçe, Türkçe, Arapça yapılıyor. Kutlamalara baktığımızda ise İngilizce, Almanca Fransızca yapılıyor.İsrail bayraklarıyla.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, , Ak, Parti, Battalgazi, ve, Kale, İlçe, Kongrelerini, yoğun, katılımla, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı