Haber Detayı
26 Mart 2017 - Pazar 15:11
 
Malatya’da Ak Parti ve CHP’liler Lokma etkinliğinde bir araya geldi
Ali Aladağ...:İzzettin Çiçek…:Malatya Olay...: Referandum öncesi “Evet” ve “Hayır” için yollara düşen Ak Partililer ile CHP’liler Lokma etkinliğinden bir araya geldi. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Cumhuriyet Örnek Mahallesinde düzenlenen lokma etkinliğine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba katıldı.
Kültür Haberi
Malatya’da Ak Parti ve CHP’liler Lokma etkinliğinde bir araya geldi

Malatya’da Ak Parti ve CHP’liler Lokma etkinliğinde bir araya geldi...
Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde bugün Lokma etkinliği vardı.
Yeşilyurt ilçesi Cumhuriyet Örnek Mahallesinde lokma etkinliğine yoğun katılım oldu.
etkinliğine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Valisi Mustafa Tıprak, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır ile il yöneticileri de katıldı.
Katılımın yoğun olduğu etkinlikte Bakan Tüfenkci halka hitaben yaptığı konuşmada birlik bütünlük ve kardeşliğe vurgu yaptı. 
Yapılan konuşmalarda birlik mesajları verildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

İzzettin Çiçek

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, düğün, takım elbise ve açık hava

Mahalle Muhtarı Gaffar Karakavak’ın açış konuşmasının ardından söz alan Büyük Şehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan sonra katılımcılara hitap eden Vali Toprak,”Bizi burada misafir eden Muhtarımıza, değerli mahalle sakinlerimize, değerli hanımefendiler ve değerli beyefendilere teşekkürlerimi sunuyorum, özellikle bizi lokmanıza ortak ettiğiniz için de ayrıca çok teşekkür ediyorum, Allah kabul etsin.

Bu gün sayın bakanımız, değerli genel başkan yardımcımız ve milletvekilimiz ve tüm hazirun ile birlikte burada sizlerle bir aradayız.

Kadim medeniyetimizin, geçmişimizin güzellikleri ile birlikte bin yıldan beridir bir arada yaşamanın kardeşliğini, sevgisini yüreğimizde hissediyoruz. Biz hiçbir ayrıştırma olmadan, uzaklaştırma olmadan, insanın, yaratılmışların en hayırlısı olan insanın en güzel olduğunu varsayarak gönlümüzde, ruhumuzda, benliğimizde tüm insanları sevmeyi, kardeşliğimizin, vicdanımızın, ahlakımızın bir parçası olduğunu da ifade etmek istiyorum.

İyi ki Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin şemsiyesi altında mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Bu anlamda hepimizin de bu güzelliklerin devam etmesi için sevgimizin, kardeşliğimizin, muhabbetimizin bir ve beraber bir şekilde ileriye gitmesi için hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bu hareket birbirimizi sevmektir, kardeşliğimizi birbirimize htirebilmektir. Bunu yaptığımız sürece de güzellikleri hep birlikte yaşayacağız demektir.

Bir kez daha değerli muhtarımıza ve ekibine bizleri burada misafir ettiği için teşekkür ediyorum. Aramızda bulunan değerli bakanımıza, değerli milletvekilimize, değerli hanımefendiler ve beyefendiler olmak üzere tüm haziruna, dedelerimiz ile birlikte bu güzel lokmanın oluşumunu hazırlayan herkese, icabet eden herkese şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.

Bakan Tüfenkci’de” "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün temellerini attığı bu devletin daha uzun yıllar barış, kardeşlik içerisinde yaşaması için her birimizin elimizden gelen çabayı ortaya koymamız lazım. Çevremizde etnik kimliklerden veya mezhep savaşları nedeniyle neler yaşandığını, ne değerlerin gittiğini, ülkenin elden gittiğini, kimseye yar olmadığını görüyoruz. Kurtuluş Savaşı'nı, Cumhuriyeti birlikte yapanlar olarak gerçekten bu değerlerimize yani Türkiye Cumhuriyeti'ni var eden değerlere sahip çıkmamız lazım.

Elbette ki herkesin mezhebiyle, diniyle, meşrebiyle, kimliğiyle övünmesi gerekir ama bir şeyle daha övünmesi gerekir o da Türkiye Cumhuriyeti, bayrağımızla, vatanımızla, memleketimizle de övünmemiz gerekir. Bu payda içerisinde yaşadığımızı coğrafyayı zenginleştirmek, ülkemizin refah düzeyini artırmak, ülkemizi büyütmek için mutlaka farklılıkları bir zenginlik olarak değerlendirip, her bir zenginliğin bu topraklara birçok şey kattığının da bilinci içerisinde hareket etmemiz lazım. Bunun temel noktası da insan sevgisi."dedi.

Okunan duanın ve ikram edilen lokmanın yenmesinin ardından Bakan Tüfenkci ile birlikte Vali Toprak’da vatandaşlara afiyet olsun dileklerini ve lokmalarının kabul olması temennisinde bulunarak buradan ayrıldılar.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, masa ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, çiçek, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık, gökyüzü, masa ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve açık hava

Akçadağ ve Yeşilyurt Ziraat Oda Başkanları Bakan Tüfenkci ile bir araya geldi...

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Ak, Parti, ve, CHP’liler, Lokma, etkinliğinde, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı