Malatya’da amatör maçta 5 futbolcu hakem Furkan Bakan’a saldırdı
Haber
23 Nisan 2018 - Pazartesi 21:00
 
Malatya’da amatör maçta 5 futbolcu hakem Furkan Bakan’a saldırdı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da oynana amatör maçta hakeme 5 futbolcu birden saldırdı. Saldırıya uğrayan hakem müsabakayı tatil etti.
Spor Haberi
Malatya’da amatör maçta 5 futbolcu hakem Furkan Bakan’a saldırdı

Malatya’da amatör maçta 5 futbolcu hakem Furkan Bakan’a saldırdı
TFFHGD Malatya Şubesi, hakeme saldırı ile ilgili kınama yayınladı.
TFFHGD Malatya Şubesinin işte o kınaması:
“İlimizde 21.04.2018 tarihinde saat 13:30 da Yeşiltepe 3 no.lu sahada oynana Malatya İdmanyurdu-Yazıhan Belediyespor müsabakasının 64. dakikasında; Yazıhan Belediyesporlu 5 futbolcunun  müsabakanın hakemi Furkan Bakan’a yönelik darp ve fiziksel temas ile saldırıda bulunması ve akabinde hakemimize söylemiş oldukları küfürler sonrasında müsabaka hakem tarafından tatil edilmiştir. 
Hakem arkadaşımız; yapılan bu saldırı ve darp girişiminin ardından hastaneye giderek gerekli sağlık kontrolünden geçmiş ve darp raporu alarak akabinde yapılan bu çağ dışı eylemi gerçekleştiren kişi ve kişiler hakkında karakolda şikayette bulunmuştur. 

Yazıhan Belediyesporlu futbolcuların sporun fair-play ruhuna ve onuruna yakışmayan eylem ve söylemleri futbol ailesinin bir parçası olan hakem camiamızı ve dolayısı ile futbolun içerisinde var olan bütün herkesi üzerek derinden sarsmıştır. Saha içinde bekledikleri sonucu alamayan fanatik ruhlu, sporun asıl amacının dostluk, centilmenlik ve fair-play olduğunu göz ardı eden bu ve benzeri kişilerin tutum ve eylemleri bundan önce olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da Türk Sporuna derin yaralar açmaya ve büyük zararlar vermeye devam edecektir.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Malatya Şubesi olarak;  bu olayı şiddetle kınıyor ve  başlamış olan hukuki sürecin sonuna kadar  takipçisi olacağımızın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Hakem arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyor, böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, spor yapan insanlar ve açık hava

Malatya'nın sevilen ve başarılı hakemi Furkan Bakan'a yapılan çirkin saldırı sert tepki aldı ve kınandı...(Furkan bakan ortada ki) Fotoğraf(Facebook-Mehmet Göresiye)

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, stadyum ve açık hava

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, amatör, maçta, 5, futbolcu, hakem, Furkan, Bakan’a, saldırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı