Haber Detayı
03 Ocak 2017 - Salı 14:30
 
Malatya'da bir rekor...400 etkinlikle 200 bin vatandaşa ulaşıldı...
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Bir ilk daha... Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen sosyal ve kültürel faaliyetler ile 2017 yılında yapılması planlanan etkinlikleri anlattı.
Sanat Haberi
Malatya'da bir rekor...400 etkinlikle 200 bin vatandaşa ulaşıldı...

MALATYA'DA 400 ETKİNLİKLE 200 BİN KİŞİYE ULAŞILDI...

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2016 yılında kültürel etkinlikte rekor kırdı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinlikleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

3 Ocak Salı günü saat 11.00’de Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, kültür ve sosyal işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ve bazı daire başkanları ile basın mensupları katıldı.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait kültürel etkinliklerle ilgili tanıtım filminin de izlendiği toplantı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir şehrin gelişmesinin sadece fiziki yatırımlarla sınırlı kalmaması gerektiğini belirterek, önemli olanın yapılan hizmetlerle insanlara ulaşmak olduğunu söyledi. Temel hedeflerinin Malatya’yı bir kültür şehri yapmak olduğunu kaydeden Başkan Çakır, 2009 yılından sonra yaptıkları, Sanat Merkezi, Sanat Sokağı, çok amaçlı sosyal tesisler, külliyeler, semt konakları, gençlik merkezi gibi tesislerle bütün insanlara ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Büyükşehir tesislerinde her kesime yönelik; eğitim, sanatsal ve hobi amaçlı kurs ve etkinliklerin düzenlendiğini belirten Çakır, “Bu etkinliklere katılanların çoğu belki de ilk defa bir sosyal aktivitenin içerisinde yer alıyor. Merkezde yaptığımız tesislerin daha kapsamlısını ilçelerimizde yapıyoruz. Doğanyol hazır, Yazıhan devam ediyor, Kuluncak’ın projesi hazır, Erkenek ihaleye çıkarıldı. Darende, Doğanşehir ve Akçadağ’da proje çalışması yapılıyor. Bu çalışmalarımızı bütün ilçelere yayacağız. Malatya son yıllarda bu alanda çok ciddi mesafeler aldı. Onbinlerce insanımız buralardan istifade ediyor. Çıtayı daha da yükselterek bütün insanımızı bu aktivitelerin içerisine almak en büyük hedeflerimizin içerisinde” dedi.

2016 yılında 407 etkinlik yapıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, daha sonra Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından 2016 yılında düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlikler ile ulaşılan katılımcı sayılarını açıkladı. Başkan Çakır, 2016 yılında 2 sempozyum, 4 panel, 10 konferans, 297 seminer, 20 müzikal etkinlik, 25 teatral etkinlik, 30 sergi, 5 kitap basımı, 1 ulusal resim yarışması, 3 spor etkinliği, 9 eğitim merkezi, 1 nezaket okulu etkinliği ile toplamda 200 bin kişiye ulaşıldığını kaydetti.

2017’de dolu dolu geçecek

2016 yılında yoğun sosyal ve kültürel etkinliklere 2017 yılında da devam edeceklerini kaydeden Başkan Çakır, 2017 yılında özellikle Malatya’nın değerlerini öne çıkararak, gençler başta olmak üzere tüm insanlara tanıtacaklarını söyledi. Her yıl çıtayı daha da yükselteceklerini söyleyen Çakır, 2017 yılında da; sempozyum, panel, konferans, seminer, tiyatro, sergi, konser-dinleti, söyleşi, yarışma, festival-fuar ile çok sayıda kitap basımı yapacaklarını ve bu etkinlikleri yine ilçelerde de gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Ayrıca önemli gün ve haftalar ile ilgili olarak da bir takım etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Çakır, toplantı sonrasında basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, bir, rekor...400, etkinlikle, 200, bin, vatandaşa, ulaşıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı