Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 15:44
 
Malatya’da birlik ve beraberlik mesajı; Burada atılan çarpı bize ve tüm şehrimize atılmış bir çarpı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatyalı olan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MHP il başkanı R. Bülent Avşar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan, Cemal Gürsel mahalle sakinleriyle buluşup birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Gündem Haberi
Malatya’da birlik ve beraberlik mesajı; Burada atılan çarpı bize ve tüm şehrimize atılmış bir çarpı

Malatya’da birlik ve beraberlik mesajı...

Burada atılan çarpı bize ve tüm şehrimize atılmış bir çarpı 
Malatya’nın cemal Gürsel Mahallesinde önceki gece 13 Ev’in duvarına ve kapısına kırmızı boya ile çarpı işareti atılmasına her kesimden sert tepki geldi.


Bugün Cemal Gürsel Mahallesinde Ak Partili Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır ile MHP Milletvekili Arzu Erdem, MHP İl Başkanı Bülent Avşar ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan ile Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat halkla buluştu.
Bu buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Cemal Gürsel Mahalle Muhtarı İmam Yıldız, kendilerini ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a , MHP Milletvekili ve Teşkilatlarına teşekkür ederek, evlerin kapılarının boya ile işaretlenmesinin birlik ve beraberliklerini bozamayacağını söyledi. 
Malatya Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu tür provokatör eylemlerin asla amacına ulaşamayacağını  belirterek sağduyulu hareket eden vatandaşlara teşekkür etti. Bu tür olayların önüne geçilmesi için ne gerekiyorsa yapılacağını da belirten Başkan Çakır, Malatya'da barış ve huzur ikliminin hâkim olduğunu söyledi.


Başkan Çakır; Cemal Gürsel’de şu açıklamayı yaptı:
"Barış ortamımızı baltalamak isteyen birileri çıkacaktır. Etrafımıza baktığımızda birçok terör örgütü etrafımızı sarmış durumda. Birliğimizi sağlayacak olanlar biziz. Bizim birliğimize, beraberliğimize bu tür eylemlerle gölge düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Biz her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Bu tür olaylara da fırsat vermeyeceğiz. Başta Şehrul emin olarak biz ve tabii ki,  adli ve idari birimlerimiz, güvenlik güçlerimiz bu işin mutlak takipçisi. İlimizde her görüşten insanın bir araya gelip yaşadığı barış ortamı hâkim. Malatya bir huzur kenti. Dolayısıyla bunu yapan ister akli dengesi bozuk olsun, ister bir çocuk olsun, isterse çok profesyonel bir eylemci olsun bunu yapanı kimse tasvip etmez. Herkes de gereken tepkisini koydu. Halkımızın tepkisini koyması, kenetlenmesi her şeyden önemli. Bunu da burada görmek bizi mutlu etti. Art niyetli insanlara fırsat vermeyelim. Burada atılan çarpı bize, şehrimize atılmış bir çarpı. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun.
Malatyalı olan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ile ve MHP Teşkilatı ile karşılaşmamız ise tamamen güzel bir tesadüf.


Belli evlere çarpılar atılması işi, sıradan akli dengesi yerinde olmayan birinin de işi olabilir, çok profesyonel bir şekilde provokatif amaçlı da yapılmış olabilir. Her zaman için radikal yapılar bu tür eylemlere girişebiliyor. Bunun o tarafı, bu tarafı diye bir şey yok. Bizim huzurumuzu bozacak bütün eylemlerin her zaman karşısındayız. 
Malatya birlik ve beraberlik noktasında bunu bugüne kadar son derece başarılı bir şekilde yaptı ve bir huzur iklimi ortaya çıktı. Bunu zaman zaman görüyoruz aslında ilk olan bir şey değil. Belki onlarca defa tekrarlanan bir şey, artık insanların güldüğü bir eylem haline dönüştü. Ama bu ve buna benzer insanların kutuplaşması anlamında yapılan eylemler yapılabiliyor. Bu mezhepsel anlamda olsun, ırk anlamında olsun. Biz ülke olarak artık bunları aştık. İnsanlar artık daha bilinçli. Daha vatanına, milletine, devletine ve barışa sahip çıkıyor. Bize düşen bu tür eylemlere fırsat vermemektir.”


Aslen Malatya olan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Cemal Gürsel Mahallesinde yaşanan olayları takip edeceklerini aktarıp şunları söyledi:
“Yaşanan olayın aydınlatılması noktasında Türk adaletine güvendiklerini belirten Erdem, “Benim annem de babam da Malatyalı. Yaşanan bu olay bizim takibimiz altında. Tespitinin yapılması yönünde de bundan sonra emniyet müdürümüzle de gerekli görüşmeleri yapacağız. Rabbim Türk milletine birlik ve beraberlik nasip etsin. Asla ve alsa o kötü günleri tekrar yaşatmasın. 15 Temmuz hain darbe gecesi, aslında Türk milletinin ne kadar kenetlendiği noktasında önemli bir işaret oldu. Türk milleti el ele verdi, bunda sonra da el ele verecek” 
Malatya MHP İl Başkanı Bülent Avşar 'da birlik beraberlik mesajı vererek,”Şunu herkes bilsin ki Malatya yıllardır alevisiyle sünnisiyle kardeş bir şekilde yaşıyoruz ve bu ayrışmayı hiç grup beceremeyecektir. Biz buna hiçbir zaman izin veremeyeceğiz" dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, birlik, ve, beraberlik, mesajı;, Burada, atılan, çarpı, bize, ve, tüm, şehrimize, atılmış, bir, çarpı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı