Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 18:41
 
Malatya’da bomba açıklama; bir cemaat başka bir cemaatla yok edilemez
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Demokrat Eğitimciler Sendikası Malatya il başkanı Veysel Fırat “DES olarak uyarıyoruz! Hükümetin yaptığı yanlış uygulamalar sayesinde devlet kadroları bazı cemaatler, vakıflar ve dernekler tarafından paylaşılıyor izlenimi vermektedir.”dedi.
Eğitim Haberi
Malatya’da bomba açıklama; bir cemaat başka bir cemaatla yok edilemez

Malatya’da bomba açıklama; bir cemaat başka bir cemaatla yok edilemez
Demokrat Eğitimciler Sendikası Malatya il başkanı Veysel Fırat’ın gündeme bomba gibi düşen açıklaması aynen şöyle:
“Bu da milletimiz arasında kırgınlığa küskünlüğe sebep olmaktadır. 15 Temmuz Gazisi bu millete bu uygulama reva değildir. Böyle olmadığını iddia edenler kendi kendilerine sorsunlar, birilerini görmeden, bir yerlere dâhil olmadan her hangi bir kadroya geliniyor mu gelinmiyor mu? Soruya cevabınız ‘’gelinmiyorsa’’ bizimle aynı fikirdesiniz demektir.
Cumhurbaşkanımız sürekli söylüyor ya, bir terör örgütü başka bir terör örgütü ile yok edilemez. Ülkemizde darbe yapan bir cemaatle de başka bir cemaatin desteği alınarak mücadele edilmez. Mücadele devlet nezdinde devletin gerçek sahibi milletle yapılır. Nihayetinde 15 Temmuz günü sokakları cemaatler değil millet doldurmuştu. Devlet kadrolarına bir kuruluşun mensupları doldurulursa, insanları cemaat ya da vakıflara dahil olma telaşı içine sokarsın devletin gücü zaafa uğrar. Sağcısı - solcusu ile ülkeyi yöneten hükümetler yıllarca Fetullahçılara pozitif ayrımcılık yaptılar. Belediyeler devlet okullarına hizmette yavaş davranırken onların okullarına hizmette kusur etmediler ve sonunda bize 15 Temmuzu yaşattılar. Ülkeyi yönetenlerin buna fırsat vermesi gelecekte yeni 15 Temmuzlara sebep olacaktır. Aynı şeyleri bu millete yaşatacak uygulamaları istemiyoruz.


Liyakata ve işi ehline verme ilkesine dikkat etmeyip de bazı bağlantılar düşünülerek kadrolar doldurulursa gün gelir devlet birlerinin eline geçer. Milletimiz de o birilerine yanaşır ki devlet nezdinde muhatap bulsun yer edinsin. Bu durma müsaade etmek geleceğe fitne tohumu ekmektir, haksızlıklara zemin hazırlamaktır. Fetö kullanılarak Ergenekon kadroları boşaltıldı ve Fetöcülerle dolduruldu onlar da darbe yaptı. Fetöcülerden boşalan yerler şucularla bucularla değil milletin evlatlarıyla doldurulma ki çocuklarımızın birilerinin darbesine karşı kendilerini tankların altına atmasın.
DES olarak bu izlenimlerimizin hem kamuoyunun bilmesini hem de hükümet tarafından dikkatlice incelenmesini istiyoruz.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, bomba, açıklama;, bir, cemaat, başka, bir, cemaatla, yok, edilemez,
Yorumlar
Haber Yazılımı