Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 22:25
 
Malatya'da bulunan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Teknokenti gezdi
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Vali Mustafa Toprak İnönü Üniversitesi Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı
Teknoloji Haberi
Malatya'da bulunan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Teknokenti gezdi

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Teknokentiydi...

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, Savunma Sanayi Müsteşarlığına bağlı savunma sanayi alanında faaliyet gösteren kuruluş yetkilileri ile Teknokentte yer alan ve faaliyet gösteren firma temsilcilerinin de katıldığı toplantı öncesi Bakan Yardımcısı Alpay, Müsteşar Prof. Dr. Demir,  Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri incelemelerde bulundu. İnönü Üniversitesi Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz’ın inceleme sırasında yapmış olduğu bilgilendirmenin ardından toplantıya geçildi.
Toplantı da Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Kocamaz, 380 dönümlük arazi üzerinde kurulu Teknokentin, ileriye dönük hedefleri olan birçok insanın bir araya geldiği, İli ile üniversitesi ile insanı ile organize olmuş bir yer olduğunu, kendilerinin de bu potansiyelin farkında olduklarını söyledi. Katılımcıların desteği ile Türkiye'de ismi duyulur, hatırı sayılır çalışmalara imza atmak istediklerini bünyelerinde yer alan firmalarca çok güzel çalışmalara imza atıldığını dile getiren Doç. Dr. Kocamaz, "Bunların ön çalışmaları yapılıyor. Firmalarımızda çok güzel çalışmalar yapılıyor. Fakat tabii ki genç bir Teknokentiz, yeniyiz, gelişmekte olan bir Teknokentiz. İnşallah çok kısa sürede bu gelişme sürecini tamamlayıp devletimize ve milletimize çok güzel ürünler çıkaran bir yapıya ulaşacağız" diyerek yaptığı açılış konuşmasının ardından “Teknokentlerde Doğu ve Batı Farklılıkları, Avantajları ve Dezavantajları”  konusunda sunum eşliğinde açıklamalarda bulundu.


Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Kocamaz’ın ardından savunma sanayi sistemleri hakkında çalışmalar yapan firma yetkilileri çalışmalarıyla ilgili sunum yaparak açıklamalar da bulundu.
Savunma Sanayi Müsteşarlığının ülkemizin savunma sanayisinin geliştirilmesine katkı sağladığı gibi İnönü Üniversitesi Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin de ilimizin teknolojik alandaki sanayisine katkı sağladığını ifade eden Vali Toprak, Bakan Yardımcısı Alpay ve Müsteşar Prof. Dr. Demir ile birlikte yararlı geçtiğini ifade ettikleri toplantının, Malatya’da bu gün yapılan çalışmaların Ülkemiz ve İlimiz adına hayırlı ve uğurlu olması dileklerini ilettikten ve teşekkür ettikten sonra buradan ayrıldılar.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya'da, bulunan, Milli, Savunma, Bakan, Yardımcısı, Şuay, Alpay, Teknokenti, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı