Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 21:26
 
Malatya’da büyükşehir’de hizmet bayrağı halkın başkanı Selahattin Gürkan’da
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: İnanmak… Başarmaktır… Nere’den nereye…31 Mart Yerel Seçimlerinde rekor bir oyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Selahattin Gürkan mazbatasını alarak bugün görevine başladı…
Gündem Haberi
Malatya’da büyükşehir’de hizmet bayrağı halkın başkanı Selahattin Gürkan’da

Malatya’da büyükşehir’de hizmet bayrağı;

Halkın başkanı Selahattin Gürkan’da…
Malatya halkının yoğun bir sevgi gösterisi ile karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan çiçekle karşılandı, dua  edilip kurban kesildikten sonra Selahattin Gürkan görevine başladı.
Malatya Adliyesinde Seçim Kurulunda mazbatasını alan Büyükşehir’in çiçeği burnunda ki belediye başkanı Selahattin Gürkan,göreve başlarken Malatyalılara da seslendi. 


Başkan Gürkan: “Gönül Belediyeciliği rekor bir oyla Malatya’da kazandı.dedi ve ardından şunu ekledi:
24 Kasım 2018 günü Cumhurbaşkanımızın istek ve talepleriyle Malatya halkına hizmet etmek için yola çıktıklarını belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sayın Cumhurbaşkanımız şehrin emini olarak her kesimi kucaklayacak, herkese hitap edeceksiniz. Malatya’nın istikbaline ve geleceğine sahip çıkacaksınız dedi ve kutlu dava için yola çıktık. Gönül Belediyecilik destanının Malatya’da yapılması için sokak sokak, ev ev gezdik. 31 Martta evler, sokaklar, mahalleler sesini birleştirdi ve Gönül Belediyeciliği rekor bir oyla Malatya’da kazandı. Medeniyetin doğduğu bu şehirde milletin verdiği görev ağır ve zor olsada, milletimizin destek ve gayretleriyle zoru kolaya dönüştüreceğiz. Çıktığımız bu yolda dün dediğimiz gibi bugünde şemsiyemiz gökyüzüdür, hizmette güneş gibi olacağız. Bizim hizmet anlayışımız gökyüzü ve güneş gibi olacağız. İlçe Belediyelerimiz ile birlikte el ele vererek Anadoluyu Anayurt Yapan şehirde yeni destanları hep birlikte yazacağız. Seçimlerin kaybedeni yoktur. Bu bir bayramdır bu bayram Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.


Malatya halkına teşekkür eden Başkan Gürkan, “Sorumluluğumuzun bilinci ve idraki içerisinde Malatya’mızı emin adımlarla ileri götürmenin gayreti içinde olacağız. Bayrağı aldığımız yerden daha ileri noktalara taşıyacağız. Malatya’mıza şimdiye kadar hizmet etmiş bütün Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, kanaat önderlerimize kalbinde ve içinde dua eden bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyor, kutluyorum. Hacı Uğur Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki süreçte hayatında başarılar diliyorum. Kutlu davada ayrılık, gayrılık yoktur, birlik ve beraberlik içinde olacağız. Birlikten güç doğar kuvvet doğar. Memleketimizin istikbali aydınlık olur, emin adımlarla ileriye yürüme gayretinde olacağız”

Gürkan, Battalgazi belediye başkanlığı görevini de Osman Güder'e devretti.

VE BİR KUTLAMA...

Malatya İdareciler ve Bürokratlar Birliği Başkanı Selahattin Kılıç, Başkan Gürkan’la ilgili şunları söyledi:

Selahattin KILIÇ

“Malatyamızın şehri emin Büyükşehir belediye başkanımız sayın selahattın gürkan beye idarecı bürokratlar birliği olarak başarılar diliyorum Malatyamıza hayırlı olsun selahattın kılıç İdarecı burokratlar başkanı”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, büyükşehir’de, hizmet, bayrağı, halkın, başkanı, Selahattin, Gürkan’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı