Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 19:42
 
Malatya'da çalışanları bezdirme operasyonu; oy kaybettiriyor
Cahit Özyiğit...:Malatya Olay...Siyasetebakis...: Sıcak gelişme... Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’a kurulan kumpaslar ile ilgili bir köşe yazısı hazırlamayı planlamıştım. Yine de kısaca değinip asıl ve çok çok önemli olan meselede birkaç cümle yazmak istiyorum.
Gündem Haberi
Malatya'da çalışanları bezdirme operasyonu; oy kaybettiriyor

ÇALIŞANLARI BEZDİRME OPERASYONU...

Bir yerden düğmeye basılmış gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile ilgili İTİBARSIZLAŞTIRMA, KARALAMA ve YIPRATMA kampanyası yürütülüyor. Yağmayan yağmurun bile sorumlusu olarak gösterilen Başkan Çakır’dan nefret eden, husumeti bulunan, kaybettiği koltuğuna içlenen, alamadığı koltuğu için kinlenen, BAZI KRİPTO GURUPLAR (Dernekler, Cemaatler, Tarikatlar ve bazı STK’lar) bu hassas dönemi fırsat bilerek intikam almaya ve hesaplaşmaya çalışıyor. METAL YORGUN, İŞBİLMEZ, BECERİKSİZ algısını yaratan hainler şimdi de kilit noktalara yerleştirdiği adamlarıyla BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ve bağlı kurumlarını çalışamaz hale getirdi.

            Başkan Çakır’ın FETÖCÜ olduğu algısının ardından,  şimdi de belediyenin yapması gereken asıl işler SEBOTE ediliyor. Buradaki amaç ise halkı mağdur ederek vatandaşların BAŞKAN ÇAKIR’A ve AK PARTİ’YE karşı ayaklandırmak. AK PARTİ, ZİHNİYETİ bozuk, tanınan ve bilinen bazı STK’lar tarafından perde arkası oyunlarla vuruluyor.

            Kış aylarında su kesiliyor, karlar temizlenmiyor, çukurlar yamanmıyor, zamlar yapılıyor, sayıştay raporları sızdırılıyor, cemaatlerin sohbetlerinde Başkan Çakır, günün konusu oluyor, yatırımlar dillendirilmiyor, usulsüz ihaleler, kayıtta olmayan taşınmazlar, hesapların tutulmaması, yapılanların kayıt altına alınmaması vs. vs. Bu işte, sorgulanması gereken ilginç detaylar var. Başbakan Binali Yıldırım demişti ya; “Durumdan vazife çıkaran provokatörlere fırsat vermemeliyiz. Bu işlere yeltenenlere gereken cevabı vermeliyiz.” Durum da tam da bu aslında! “Durumdan vazife çıkaranlar…” İşte en tehlikelisi bunlar. Yani Başbakanın işaret ettiği bu kesimden Malatya’da da bol miktarda var. Son günlerde bu daha da net gözüküyor. Malatya üzerinde çeşitli emelleri olan BİRİLERİ hain terör örgütü üzerinden Başkan Çakır’la tehlikeli hesaplaşmaya girdi başaramadı, Yol Asfalt bombasını patlattılar, ardından ‘Metal Yorgun’ dediler, gazetecilere ‘İstifanız İstendi mi?’ sorusunu sordurup gündemde tutmaya çalıştılar.  

            Bu bir HESAPLAŞMA ve ELE GEÇİRME OPERASYONUDUR. Bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bu ADİ Hesaplaşmanın arkasında kimlerin olduğu ilk yerel seçimde ortaya çıkacaktır. Büyükşehrin içinde yuvalanan ve en az kripto FETÖCÜLER kadar tehlikeli olan gizli yapılanmanın DEŞİFRE edilememesi durumunda BELEDİYE İŞÇİLERİNİ ve MALATYA HALKINI çok büyük tehlikeler bekliyor.

            Malatya’daki bazı guruplar gözle görülür bir şekilde yavaş yavaş bir araya gelmeye başladı. Önceleri birbirlerine BAYRAK AÇAN guruplar, Başkan Çakır’ın gitmesi için şimdi de birbirlerine ZEYTİN DALI uzatıyor. Belediye’de görevli her iki STK’nın (Derneğin) üyeleri tetikçilik yaptırdıkları bazı basın organları yada o basın organına yardımcı olan eski televizyoncular ve muhabirler aracılığıyla ortalığı bulandırmak için mücadeleye devam ediyor.

GELELİM ASIL MESELEYE

Devlet kurumları, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı olduğu kurumlarda akıl almaz olaylar yaşanıyor. Gücü gücü yetene. Birilerinin adamı isen problem yok. Eğer sahipsiz isen yandın Burada ki asıl amacın memur, işçi ve taşeron olarak çalışanları AK Parti’ye karşı cephe alınmasının sağlanması. Haysiyetsizce, şerefsizce davranan bazı yöneticiler, işçileri AK Parti’ye karşı kışkırtmaya ve oy verdiklerine pişman etmeye çalışıyorlar. Ve de başarıyorlar. Eğer, kurumlarda çalışanlarla bir anket yapılırsa bu dediklerim tek tek ortaya çıkacaktır. Liyakatsiz, ehliyetsiz, iş bilmeyen, egosunu tatmin etmemiş, tepeden inme, sorumsuz, çakal tipli, soytarı kılıklı bazı kişilere yetki vermişler. Ve bu kişiler yaptıkları hareketle, konuşmalarıyla, işçileri adeta canından bezdirmiş durumda. Eve ekmek götürmek zorunda oldukları için bunların yaptıklarını yutuyorlar. İlk yerel seçimde bunların davranışları sandığa oy olarak yansıyacaktır. AK Parti İl Başkanlığı bu kişilere en kısa sürede müdahale etmezler ise, Malatya’da sıkıntıya girecek. Benden bu kadar. Gerisini siz anlamışsınızdır ve çözüm bulacağınıza da inanmaktayım.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, çalışanları, bezdirme, operasyonu;, oy, kaybettiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı