Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 03:13
 
Malatya’da Cemal Gürsel Mahallesinde yaşanan provokatif eyleme sert tepki var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’nın cemal Gürsel Mahallesinde yaşanan provakatif eyleme tepkiler çok sert. MHP Malatya il başkanı R. Bülent Avşar, MHP Yeşilyurt ilçe başkanı Mehmet Ali Kaya, Ülkü Ocağı İl Başkanı Emrah Yılan ve MESOB Başkanı Şevket Keskin yaptıkları açıklamada, tepkilerini dile getirip “Provakatif eylemleri kınıyoruz”dediler.
Gündem Haberi
Malatya’da Cemal Gürsel Mahallesinde yaşanan provokatif eyleme sert tepki var

MHP İL BAŞKANI R.BÜLENT AVŞAR “PROVOKATÖRLERE MAHAL VERMEYELİM”
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, Cemal Gürsel Mahallesinde ki bası evlere işaretler konulması nedeniyle uyarıda bulundu ve şunları söyledi:
“Provokatörlere mahal vermeyelim”

bülent avşar ile ilgili görsel sonucu
MHP il başkanı R. Bülent Avşar’ın provokatör eylemlerle ilgili açıklaması aynen şöyle:
“Malatya'da Alevi vatandaşlarımızın, Cemal Gürsel Mahallesi'ndeki 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boyayla çarpı işaretleri atıldığı bilgileri partimiz İl Başkanlığı'na geldiği saat itibariyle, konu hakkında gerekli çalışmaları yaptığımızı, gerekli Güvenlik İl Müdürleri ile görüştüğümüzü, olayın provokatörler tarafından gerçekleşebileceği bilgileri bizlerle paylaşılmıştır. Tüm Ülkücü kardeşlerimden provokatörlere mahal vermeden, Malatyamız'da alevisi, sünnisi ile güvenlik açısından hiç bir sorun yaşamadan kardeşçe yaşamımızı sürdürdüğümüzü belirtmek isteriz. “
MHP YEŞİLYURT İLÇE BAŞKANI MEHMET ALİ KAYA” PROVOKATİF EYLEMİ KINIYORUM”
Malatya Milliyetçi Hareket Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

mehmet ali kaya ile ilgili görsel sonucu
“Bugün Malatya Cemal Gürsel mahallesinde Alevi kardeşlerimize yapılan provokatif eylemi kınıyorum
Aleviler öz be öz Türk'tür. Bizlerin kalp atışıdır. Bir vücutta tek can olduğumuz alevi kardeşlerimize yapılan bu provakatif eylemi kızgınlık ile kınıyorum. Alevi vatandaşlarımızdan provokatiflere mahal vermemelerini istiyorum. Kardeşliğimizi bozmaya 3-5 şarlatanın gücü yetmez.”
MALATYA ÜLKÜ OCAĞI İL BAŞKANI EMRAH YILAN”HAİN EYLEMİ LANETLİYORUM”
Malatya Ülkü Ocakları il Başkanı Emrah Yılan sergilenmek istenilen provokatif eylemlerle ilgili yaptığı açıklamada aynen “Provokatif eylemleri şiddetle kınıyoruz”dedi.
Başkan Emrah Yılan “Malatya Ülkü Ocaklarından Kamuoyuna önemle Duyurulur”yazılı açıklamasında aynen şunları söyledi:

emrah yılan ile ilgili görsel sonucu
“İlimizin Güzide Mahallelerinden Cemal Gürsel Mahallemizde yer alan Alevi vatandaşlarımızın evlerine yönelik bir takım provokatörlerin yapmış oldukları menfur saldırı ve prokovatif eylemleri ülkücü Camia ve Türk Milleti adına Şiddetle kınıyoruz.Bu davranışları yapan provovakotörlerin yakalanarak cezalandırılmaları en büyük temennimizdir.
Milletimizi bölmeye ,parçalamaya çalışan bu şer odaklarının Kanun önüne çıkarılması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.Alevi vatandaşlarımız Türk Milletinin ayrılmaz parçasıdır.Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamoyunun bilgilerine sunuyoruz.””
MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN “HAİNLERİN KÖTÜ NİYETİNE ORTAK OLUNMAZ”
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin Malatya’da her kesim bir birinin sevincine ve acısına ortak olur, hainlerin kötü niyetlerine ortak olmaz.”dedi.
Cemal Gürsel Mahallesinde ki yaşanan provokatif eylemler nedeniyle ESOB Başkanı Şevket Keskin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Şevket keskin ile ilgili görsel sonucu
“Malatyalılar; ülkesi, milleti ve bayrağı için her zaman bir araya gelir, ancak provokatörlerin oyunlarına gelmez.Malatyalılar; bir birinin sevincine ve acısına ortak olur, hainlerin kötü niyetlerine ortak olmaz.”
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin; Cemal Gürsel Mahallesinde bazı vatandaşların evlerinin kapı ve duvarlarına işaret konulmasının provokasyon olduğunu bildirerek, “Malatya’da her kesim bir birinin sevincine ve acısına ortak olur, hainlerin kötü niyetlerine ortak olmaz.” İfadesini kullandı.
Başkan Keskin yaptığı yazılı açıklamada; “İlimiz Cemal Gürsel Mahallesinde Milletimizin et ile kemik gibi ayrılmaz bir parçası olan Alevi kardeşlerimizin evlerinin kapı ve duvarlarına işaret konulması; esnaf ve sanatkar camiası tarafından da şiddetle kınanmaktadır. Olay; açık ve net olarak bir provokasyondur. Malatya, geçmişte de benzer çirkin ve ahlaksız provakatif oyunlarla karşı karşıya kalmış, ancak hain ve alçakların kirli oyunları hiçbir zaman hedefine ulaşmamıştır.  Malatya’da herkes ve her kesim bu çirkin provakatif oyunlarla neyin hedeflendiğinin farkındadır. Malatyalılar; ekmeğini böler, ancak toplum içinde bölünmelere meydan vermez. Malatya’da her kesim bir birinin sevincine ve acısına ortak olur, hainlerin kötü niyetlerine ortak olmaz.  Malatyalılar;  ülkesi, milleti ve bayrağı için her zaman bir araya gelir, ancak provokatörlerin oyunlarına gelmez.  Esnaf ve sanatkar camiası olarak, bu çirkin, ahlaksız ve alçak saldırıyı kınıyoruz.” ifadelerini kaydetti.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Cemal, Gürsel, Mahallesinde, yaşanan, provokatif, eyleme, sert, tepki, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı