Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 16:15
 
Malatya’da da 19 Mayıs Atatürk’ü anma bayramı törenlerle kutlandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da da 19 Mayıs törenlerle kutlandı. Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılan kutlamalar da ödüller de dağıtıldı.
Gündem Haberi
Malatya’da da 19 Mayıs Atatürk’ü anma bayramı törenlerle kutlandı

Malatya’da da 19 Mayıs Atatürk’ü anma bayramı törenlerle kutlandı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinde çeşitli gösteriler yapıldı.

19MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI
Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törene Vali Ali Kaban, 2.Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İzzettin Duman,  İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Enver Han, Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şerafettin Yılmaz,  İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, askeri ve mülki erkân katıldı.
Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik ve karate sporcuları bir gösteri gerçekleştirdi. Gösterinin ardından Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen sportif müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.


MALATYA VALİSİ ALİ KABAN’IN 19 MAYIS MESAJI:
“19 Mayıs 1919, Aziz Türk Milletinin emperyalist işgal güçlerine başkaldırdığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya ölüm” ifadesi ışığında milli egemenliğe dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği gündür.


19 Mayıs 1919, yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir milletin, vatanını sahiplenerek istikbalini yeniden inşa etmeye başladığı kutlu bir gündür.


19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan özgürlük meşalesinin aydınlığı büyük bir hızla tüm yurda yayılarak Yüce Türk Milleti'nin sarsılmaz azim ve kararlılığıyla birleşmiş ve yedi düvele karşı topyekûn giriştiğimiz Milli Mücadele sonucunda zaferle taçlanmıştır.
Bütün kalbimle inanıyorum ki 19 Mayıs’ın milli ruhu üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olan Türk Gençliğinin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak ilelebet yaşayacaktır.


Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman Silah Arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere değerli Malatya halkının ve Necip Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, 19, Mayıs, Atatürk’ü, anma, bayramı, törenlerle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı