Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 14:40
 
Malatya'da da çeşitli etkinliklerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanıyor…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Sıcak haber... Gazeteciler gününü kutluyor… 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya’da da çeşitli mesajlar yayınlandı. Yayımlanan Mesajlarda, “er şartta görev yapan gazetecilerin özverileri bütün takdirlerin üzerindedir “denildi.
Gündem Haberi
Malatya'da da çeşitli etkinliklerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanıyor…

Malatya'da da çeşitli etkinliklerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanıyor…

Malatya'da da 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle çok sayıda kut5lama mesajı yayımlandı.

10 ocak çalışan gazeteciler bayramı ile ilgili görsel sonucu
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, SOSYAL POLİTİKALAR BAŞKANI MALATYA MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK’IN MESAJI: 


“Zorlu şartlar altında icra edilen mesleklerin başında şüphesiz gazetecilik gelmektedir. Gazeteciliğin; ilkeli, tarafsız, objektif bir şekilde ifa edilmesi ile kamuoyunun haber alma hakkı bağlamında önemli bir ilişki vardır. Öyle ki basın özgürlüğü, demokrasinin ve anayasal düzenin vazgeçilmez bir unsurudur. Fakat unutulmamalıdır ki; basın ve ifade hürriyeti  ‘hakaret, provokatif söylem özgürlüğü anlamına asla gelmemelidir. Gerçek gazeteci, milletinin ve devletinin çıkarını koruyan, kollayan ve gözetendir.
Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda; mesai mefhumu gözetmeden, milli bilinç şuuru ile fedakârca görevini yaparak milletimizin gözü kulağı olan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, kendilerine meslek hayatlarında başarılar dilerim.”
MALATYA VALİSİ ALİ KABAN'IN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI:

malatya valisi ali kaban ile ilgili görsel sonucu
“Gazetecilik, halkın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi ilkeleri uhdesinde barındıran son derece önemli bir meslektir. Bu mesleğin icracıları olan gazeteciler de ilkeli yayıncılık anlayışı içerisinde, kamuyu alâkadar eden gelişmeleri tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar.
Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarının başında yer alan basın ve medya aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır. Bu anlamda Aziz Halkımızı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.
Bu vesileyle; Malatya'mızın pek kıymetli halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı ilimizdeki tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, Necip Milletimizin gözü kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim.”
BAŞKAN AHMET ÇAKIR’DAN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 10 Ocak’ta kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm basın mensuplarının günlerini kutladı.

ahmet çakır ile ilgili görsel sonucu
Basın mensuplarının çok önemli bir amme hizmeti yaptığını ifade eden Başkan Çakır, mesajında şunları belirtti:
Basın mensupları, fedakârca çalışarak, halkımızın haber alma hakkının yanı sıra toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktararak önemli bir işlev yapmaktadırlar. Kamu yöneticileri ile halk arasında bir köprü vazifesi de gören basın mensupları önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedirler.
Yaptıkları haber ve yayınlarla ilimizin kalkınmasında, tanıtılmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine de önemli katkılar sağlayan basın mensuplarının, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla, basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yerine getireceklerine inanıyorum.
Her türlü zorluk ve imkânsızlıklara rağmen görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan başta Malatya’daki basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”
MHP İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI:


“Gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden, çalışan, çalışmayan tüm emektar basın mensuplarına en derin saygılarımı ve sevgilerimi sunarım. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi. Bağımsız basının, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu dile getiren Avşar, “Gazeteciler, gücünü kamuoyu desteğinden alan, kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşların haber alma hakkını ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi çok önemli bir görev üstlenmektedirler” 

TSO BAŞKANI HASAN HÜSEYİN ERKOÇ’UN MESAJI:

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, gazetecilerin toplumun ışığı olduğunu belirterek,  'O ışık ne kadar güçlü olursa yolumuzu o kadar net ve doğru görürüz' dedi.

Erkoç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, gazetecilerin halkın dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını kaydetti.

Basının 'Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez bir parçası' olduğunu belirten Erkoç, Gazeteciler toplumun ışığıdır. O ışık ne kadar güçlü olursa bizler de yolumuzu o kadar net ve doğru görürüz. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Gazetecilik, günümüzün en önemli mesleklerinin başında gelmektedir. Üstlendikleri her görevi, her koşulda sürdürmeye çalışan ve İlimizin kalkınmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde de önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın büyük bir özveri içerisinde çalışmaları takdire şayandır. Zor şartlar altında bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Saygılarımla,

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI POLAT"10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; toplumun haber alma ihtiyacını yerel ve ulusal platformda zor şartlarda fedakârca karşılayan yerel ve ulusal medya mensuplarının özel günlerini kutladı.

Basının demokrasinin yapı taşları arasında yer aldığı ifade eden Başkan Polat yayımladığı mesajda; “Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli meslek dalları arasında yer almaktadır. İlkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin dünyanın neresinde olursa olsun haber ve bilgi akışı sağlamak çok önemli bir görevdir. Gazeteciler yaptıkları meslek itibariyle milletin vicdanına ses olmaktadır.

Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda hemşerilerimizle aramızda köprü görevi üstlenmektedir.

Yeşilyurt’umuzun gelişmesi, vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesi için yaptığımız çalışmaları basın yayın organları vasıtasıyla halkımıza duyurmaktayız. Yerel ve ulusal medya mensuplarımızla sık sık bir araya gelerek onların tespitlerinden ve eleştirisel bakış açılarından faydalanmaya gayret ediyoruz. Basın mensuplarımızın görüşleri çalışmalarımıza ciddi şekilde fayda sağlamaktadır.

Halkımızın doğru bilgilendirilmesi, haber alma hakkının kullanılması ve kamu hizmetlerinin duyurulmasında gösterdikleri duyarlılık nedeniyle yazılı, görsel, işitsel ve internet medya kuruluşlarımızda fedakârca görev yapan arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ederken, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmet ve saygıyla anıyorum.

Bu vesileyle; ülkemizde ve kentimizde bu önemli meslek dalında çalışan tüm basın çalışanlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, zorlu ve meşakkatli görevlerinde başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi

BAŞKAN GÜRKAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, “Basın mensuplarımızın mesai kavramı olmadan halkımızı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “İnsanlığın var olduğu günden bu yana insanoğlu bilgiye ihtiyaç duymuş, karşılıklı haberleşmenin ve bilgi alışverişinin yollarını aramıştır. İnsanlığın bu ihtiyacından ortaya çıkan basın ve gazetecilik mesleği, bugün gelişen teknoloji ve hızlı iletişimle birlikte günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Birbirini hiç tanımayan insanların kendi arasındaki bilgi alışverişlerini sağlayan, kamuoyunu aydınlatan, eleştirileriyle eksiklerin giderilmesini sağlayan basın mensupları, yani genel tanımıyla gazeteciler, bu sektörün en önemli unsurudur. Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır. Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdürmektedirler. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

ESNAF ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI ŞEVKET KESKİN’İN MESAJI:

“Basın; Ülkemizin ve Malatya’nın sesi, kulağı ve gören gözüdür. Buna rağmen yerel basınımızın zor şartlar altında ve kısıtlı imkânlar ile görev yaptığını görüyor ve biliyoruz.

şevket keskin ile ilgili görsel sonucu

Malatya yerel basınında mesleğini her zaman etik değerler içerisinde gerçekleştiren, doğru ve güvenilir habercilik yapan, meslek sorumluluğunu yerine getiren, Malatya’nın hak ve hukukunu çıkar gruplarına boyun eğmeden her zaman savunan basın emekçilerini tebrik ediyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum.

Bu vesileyle 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyor, medya mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum. “

çalışan gazeteciler günü ile ilgili görsel sonucu

Başkan Çakır Gazeteciler Günün Kutladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet 
Çakır 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Burada Cemiyet Başkanı Haydar Karaduman ve gazetecilerin gününü kutlayan Çakır, "Ülkemizin içinde geçtiği sürece bakarsak, ne kadar zor bir süreçte geçtiğimizi hepimiz çok iyi biliyoruz. Dengelerin değiştiği bir dönemdeyiz ülkemiz iç ve dış terör örgütleri ile mücadele ediyor diğer yanda da Türkiye gelişmeyi kalkınmayı yakalamış durumda. Bu gün büyüyen ekonomiler içerisinde Türkiye ilk üç sırada yer alıyor” diye konuştu. Malatya Belediyesinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Çakır, "Malatya’yı ileriye taşıma noktasında uzun vadeli üst ölçekli planlar, ana planlar mastır planlar üzerinde büyükşehir olarak çalışıyoruz 2016- 2017 yılına baktığımız zaman özelikle ana kentimiz başta olmak üzere bütün ilçelerimizde alt yapıya ciddi bir önem verdik.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar

Bütün ilçelerimizde yoğun alt yapı çalışmaları gerçekleştirildi. Kırsalda rekor denilecek hizmetler yaptık. Malatya’nın alt yapısını yeniden inşa ediyoruz” şeklinde konuştu. Çakmak Kışlasının yerini de belediye kazandırdıklarını ifade eden Çakır, "Çakmak Kışlasının devri ile beraber buranın çevre yolu altında kentsel dönüşüm alanı olarak dönüştürmeyi ve buraya bir kent ve park alanı olarak planlıyoruz. Şehrin merkezinde kalmış bir çok kurumların taşınabileceği ve çevre yolunun altının gerçekte gelecek anlamında bir değer katacak bir proje olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ise, "Başta Büyükşehir belediyemiz olmak üzere bütün yerel yönetimler teşekkür ediyoruz bizleri yalnız bırakmadıkları için" diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, da, çeşitli, etkinliklerle, 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü, kutlanıyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı