Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 00:49
 
Malatya’da da; Narko-Sokak-2 operasyonu büyük bir uyum içerisinde başarıyla tamamlandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’nın da aralarında bulunduğu 81 ilde “Narko-Sokak-2”operasyonu büyük bir uyum içerisinde başarıyla tamamlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinden yürütülen Narko-Sokak uygulamasında polis kuş uçurtmadı.
Asayiş Haberi
Malatya’da da; Narko-Sokak-2 operasyonu büyük bir uyum içerisinde başarıyla tamamlandı

Malatya’da da; Narko-Sokak-2 operasyonu büyük bir uyum içerisinde başarıyla tamamlandı.Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinden yürütülen Narko-Sokak uygulaması kapsamında Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü organizesinde KOM Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin katılımıyla bir çok noktada operasyon yapıldı.


İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklaması aynen şöyle:


“Ülke genelinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 05 Temmuz Çarşamba günü 16.00-19.00 saatleri arasında uyuşturucu ticaretinin yoğun olarak yapıldığı tespit edilen yerlerde geniş çaplı bir uygulama gerçekleştirildi. 
Uygulamaya 1.822 ekip, 1 İHA, 4 drone, 4 helikopter, 85 dedektör köpek ve 6 bin 826 personel katıldı.
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü ve ilgili Daire Başkanlarınca Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezinden canlı olarak takip edilen uygulama neticesinde;


156’sı narkotik suçlarından 74’ü diğer suçlardan olmak üzere toplam 230 aranan şahıs yakalandı.
1 adet uzun namlulu silah, 9 adet tabanca, 3 adet av tüfeği, 366 adet mermi, 6 adet kesici-delici alet, 12 adet tabanca şarjörü, 21,40 gr eroin, 50,902 kg esrar, 0,20 gr kokain, 1,340 kg sentetik kannabionid, 14,20 gr metamfetamin, 8 bin 82 kök hint keneviri, 456 adet ecstasy, 40 adet sentetik ecza ve 3 bin 148 paket kaçak sigara ele geçirildi.
256 araca 142 bin 667 TL cezai işlem uygulanırken 52 araç trafikten men edildi.


81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Narko-Sokak-2’ operasyonu büyük bir uyum içerisinde başarıyla tamamlandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehir tacirlerinden korumaya yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

MALATYA EMNİYETİNİN AÇIKLAMASI:

"Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ilimizde torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarının delilleri ile birlikte tespiti ve deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında;

Çalışmaların başladığı tarihten günümüze kadar toplam 28 şahıs yakalanarak hakkında uyuşturucu madde suçlarından adli işlem yapılmış, yakalanan şahıslardan 35 gram toz esrar maddesi, 43 gram kubar esrar maddesi, 500 adet sentetik uyuşturuculardan extacy tablet maddesi ele geçirilmiştir.

Uyuşturucu madde ticareti yaptığı delilleri ile birlikte tespit edilen şüpheli şahıslara yönelik 30.06.2017 günü sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonda, İstanbul ilinde 3 şahıs, ilimizde 9 şahıs olmak üzere toplam 12 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan şüphelilerden 12 şüpheli şahıstan, 10 şüpheli şahıs çıkarılmış oldukları adli makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da;, Narko-Sokak-2, operasyonu, büyük, bir, uyum, içerisinde, başarıyla, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı