Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 14:20
 
Malatya’da da TSO ve TB seçimleri Nisan ayına ertelendi...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Türkiye’deki tüm Oda ve Borsaların Ekim’de başlayıp Kasım’da tamamlanması beklenen organ seçimleri 2018 yılı Nisan ayına ertelendiği kamuoyuna açıklandı. Malatya’da da TSO ve TB seçimleri ertelendi. Malatya'da bugün gündem TSO ve TB seçimlerinin ertelenmesi oldu.
Gündem Haberi
Malatya’da da TSO ve TB seçimleri Nisan ayına ertelendi...

Malatya’da da TSO ve TB seçimleri Nisan’a ertelendi...
Bakanlar Kurulu Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından sonra Resmi Gazete’nin 24 Eylül 2017 Pazar günkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Kararname şöyle:
“5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 84’üncü maddesi gereğince tüm oda ve borsaların 2017 yılının Ekim ayında başlayıp Kasım ayında tamamlanması gereken organ seçimlerinin, 2018 yılının Nisan ayında yapılması kararlaştırılmıştır.”
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın organ seçimlerinin 14 Ekim’de, Malatya Ticaret Borsası seçimlerinin de 2 Ekim’de yapılacağı açıklanmış, Ticaret ve Sanayi Odası’nda 3, Ticaret Borsası’nda ise 2 grup seçim mücadelesi vermeye başlamıştı. Kararname kapsamında bu seçimler Nisan 2018’e ertelendi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, TSO, ve, TB, seçimleri, Nisan, ayına, ertelendi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı