Malatya'da da Türk Polis Teşkilatı 173. Yıldönümünü kutluyor…
Haber
09 Nisan 2018 - Pazartesi 20:44
 
Malatya'da da Türk Polis Teşkilatı 173. Yıldönümünü kutluyor…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...Sıcak haber... Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü Malatya´da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Malatya Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü 6-10 Nisan Polis Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.
Gündem Haberi
Malatya'da da Türk Polis Teşkilatı 173. Yıldönümünü kutluyor…

MALATYA'DA TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI...

Türk Polis Teşkilatının 173'ncü yıldönümü Malatya'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle Malatya’da Atatürk anıtından ve şehitlikte anma etkinlikleri düzenlendi.

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, basketbol sahası, ayakkabılar, gökyüzü ve açık hava

Türk Polis Teşkilatının 173’ncü kuruluş Yıldönümü etkinliklerine Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Nalçacı, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen,  İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Recep Bentli, Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk, Siyasi partilerin il temsilcileri,  Emniyet Mensupları, Askeri ve mülkü erkan ile halk katıldı.

Atatürk Anıtına Çelenk sunumu yapıldıktan sonra Saygı duruşu ve istiklal Marşımız okundu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve açık hava

Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal Atatürk Anıt defterini imzalayıp anıt defterine şunları yazdı:

 “21. Yüzyılda halkımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması, suçların önlenmesi ve suçluların adalete teslim edilmesi için olağanüstü bir gayret sarf eden, gerektiğinde canını feda eden ve her türlü tehlikeye karşı çekinmeden görev yapan bizler, ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı güler yüzlü, objektif, dürüst ve özverili görev anlayışıyla yerine getirerek halkımızın sevgi, güven ve desteğini almaktayız. Bu destek görevlerimizin yerine getirilmesinde bizlere güç ve moral vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, daima devletimizin ve milletimizin emrinde olmanın haklı gururunu yaşayan teşkilatımız, devlete, kanunlara, insan hak ve hürriyetlerine daima sahip çıkmış, toplumun her gün gelişen ve değişen taleplerine ayak uydurarak, görevini başarı ile yerine getirmiş ve getirmeye devam edecektir. Aziz Atam; Devletimizin ve Milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, hayatlarını feda etmekten kaçınmamış aziz şehitlerimizden ve kahraman gazilerimizden aldığımız bu kutsal görevi bundan sonra da aynı inanç ve özveriyle sürdüreceğimizden şüpheniz olmasın. Bu vesileyle Türk Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş Yıldönümünü kutladığımız bu günde, Afrin’de yürütülen “Zeytin Dalı Harekatını” zaferle sonuçlandıran şanlı ordumuz gibi ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı çıkabilecek her türlü terör ve suç örgütlerine karşı bizlerde kanımızın son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğimize söz veriyor, bu vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Türk Polis Teşkilatının birer ferdi olarak manevi huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.”

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Malatya şehitliği ziyaret edildi burada ki törende şehitler için dualar okunup, kabirlerine karanfiller bırakıldı.

Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal  Şehitlikte şunları söyledi:“Sizler, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın güven ve huzuru için gözünü kırpmadan canlarınızı feda ederek maddi ve manevi değerlerimizin en yükseğine ulaştınız. Bugün, Türk Polis Teşkilatının 173. yıldönümünde uğruna hayatınızı feda ettiğiniz vatanımızın her köşesinde milletçe sizlere karşı bitmeyecek minnet ve şükran duyguları ile sizlerin manevi huzurunuzdayız. Dünya var oldukça sizlere minnet ve şükran borcumuzu ödemek için şehit düştüğünüz bu vatan topraklarının her karışında nöbet tutmaya devam edeceğiz. Siz aziz şehitlerimizden aldığımız emaneti gelecek nesillere eksiksiz olarak teslim etmek için gerektiğinde bizler de canımızı vermekten çekinmeyeceğiz. Vatan topraklarını, yıllardır bir arada yaşamış ve yaşama kararlılığında olan milletimizin birlik ve beraberliğini modern, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, sizlerden aldığımız güç, inanç ve özveriyle, sonsuza kadar koruma ve yaşatma azmi ve kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlama ve sağlanan bu ortamı devam ettirme görevini, bugüne kadar başarıyla yerine getirmiş ve bundan sonra da aynı kararlılıkla yerine getirmeye devam edecek Türk Polis Teşkilatının 10 Nisan Polis Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzerine devletimizin ve milletimizin varlığı ve bütünlüğü için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, halen görevi başında olan meslektaşlarımıza aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum”

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, yazı

MALATYA VALİSİ ALİ KABAN’IN KUTLAMA MESAJI:

“Aziz Vatanımızın sınırları içerisinde huzur, sükûn, güven ve düzenin temin ve muhafazasıyla görevli olan Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Anayasamızda teminat altına alınan temel hak ve özgürlüklerin kullanılabilmesi için huzurlu bir ortamın sağlanması, toplumun öncelikli ihtiyaçlarındandır. Devletimizin birinci görevi de vatandaşın huzur ve asayişini sağlamaktır.

Yasa ve yönetmeliklerin kendisine tanıdığı yetkiler dâhilinde Muhterem Halkımızın can ve mal güvenliğinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı, her türlü şart altında gece gündüz demeden, büyük bir özveriyle görevini ifa etmektedir.

SAYIN VALİMİZ ALİ KABAN’IN TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173’ÜNCÜ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJLARI

Bu anlamda, esas amacı “ammenin emniyetini temin etmek” olan emniyet teşkilatımız, manevi değeri yüksek bir görevin icrasıyla mükelleftir. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası için Necip Milletimizin birlik ve bütünlüğü ile birlikte milli ve manevi değerlerimizin korunması görevini yerine getirecek bir teşkilat mensuplarının her bakımdan donanımlı olması da bir zarurettir.

Bundan mütevellid, çağın tüm gelişmeleriyle eş zamanlı olarak sürekli kendini yenileyen, buna bağlı olarak eğitime son derece önem veren, güvenlik sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip ederek suç ve suçlularla mücadelede üstün başarılar elde eden Türk Polis Teşkilatı, sadece yurt için de değil, yurt dışında da gurur vesilemiz olmaktadır.

Muhterem Halkımızın ihtiyaç ve taleplerine cevap verirken insan haklarına saygıyı, hukukun üstünlüğünü ve demokrasinin gereklerini harfiyen gözeten Türk Polis Teşkilatı’nın daima artan bir başarı grafiğiyle Devletimizin ve Milletimizin hizmetinde olacağından şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; belindeki silahının, üzerindeki üniformasının ve sahip olduğu yetkilerin Yüce Türk Milleti'nin emanetleri olduğu bilinciyle görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, ebediyete intikal eden emniyet mensuplarımızı rahmetle yâd ediyor, teşkilatımızın malûl ve gazi olan personeline sağlık ve esenlikler temenni ediyor, görevi başındaki tüm emniyet mensuplarına üstün başarılar diliyorum.”

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR’IN KUTLAMA MESAJI:

“Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Emniyet Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm emniyet güçlerinin gününü kutladı.

Polis teşkilatının özellikle son yıllarda büyük gelişme kaydettiğini belirten Başkan Çakır, Türk polisinin halkın dostu, suçlunun ise düşmanı olduğunu söyledi. Başkan Çakır, mesajında şunlara değindi:

Tüm emniyet teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü ve içerisinde bulunduğumuz polis haftasını kutluyorum.

Kamu düzenini korumayı amaçlayan kanunlarımızın uygulanmasında, emniyet teşkilatımıza önemli görevler düşmektedir. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak, bu kutsal görevini yerine getirmiştir. Gecesini gündüzüne katarak devletimizin ve milletimizin huzur ve sükûnu için çalışan polislerimiz, halkımızın teveccühünü kazanmıştır. Kimimizin yavrusu, kimimizin anne ve babası, kimimizin de akrabası olan polislerimiz bizim gözbebeğimizdir.

Ä°lgili resim

Özellikle son yıllarda teknolojik imkânlarını artıran, kendisini geliştiren ve hizmet kalitesini iyice yükselten polis teşkilatımız, suçlulara, suç örgütlerine ve terör örgütlerine göz açtırmamaktadır. Her başı sıkışanın ilk aklına getirdiği polisimiz halkımızın dostu, kötü ve suçluların ise düşmanıdır. Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra özellikle Hendek, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında diğer güvenlik güçlerimizle birlikte polis teşkilatımızın gösterdiği üstün başarı, dünyada gıpta ile izlenmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm emniyet teşkilatımızın polis haftasını kutluyor, bu vesileyle, görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyor, görevleri başındaki tüm polislerimize aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.”

MHP İL BAŞKANI R.BÜLENT AVŞAR, POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET MÜDÜRÜ DR. ÖMER URHAL’I ZİYARET ETTİ…

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, takım elbise

MHP İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR’IN MESAJI:

"10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatı mensuplarının günlerini kutluyorum.

Can ve mal güvenliğimizin teminatı olan kahraman polisimize; huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevlerde gösterdiği başarı nedeniyle müteşekkiriz,Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, ülkesi ve milleti için canını siper etmiş, görevini insan sevgisiyle fedakarca yapmış ve gerektiğinde 24 saat esasıyla çalışmaktan şikayet etmemiştir.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi

Başta Malatya olmak üzere, ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan 173 yıldır her türlü zorluğa ve olumsuzluğa göğüs gererek halkımızın can ve mal güvenliğini koruyan, suçluları bulup kanuna teslim eden Polis teşkilatının fedakâr mensuplarının, polis haftasını kutluyorum. Şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevi başında bulunan kahraman polislerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, da, Türk, Polis, Teşkilatı, 173., Yıldönümünü, kutluyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı