Haber Detayı
14 Haziran 2020 - Pazar 15:02
 
Malatya'da depremde hasar gören okullar yıkılıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya'da 24 Ocak depreminden hasar gören 29 okulun yıkımına başlanıldı…Okulların yıkım işlemleri devam ediyor.
Eğitim Haberi
Malatya'da depremde hasar gören okullar yıkılıyor

Malatya'da depremde hasar gören okullar yıkılıyor

Malatya Valiliği depremde hasar gören 29 okulun yıkım işleminin yapılacağını açıklaması ile birlikte bir çok okulda ekipler yıkım çalışmasını başlattı. Bazı okullar ise yıkıldı.

Yıkılan okullar arasında Malatya'nın tarih kokan okulları arasında Sümer İlkokulu da yer alıyor...

Malatya’da yıkm kararı alınan okulların listesi…:

AKÇADAĞ İLÇESİ: Kozluca Ahmet Yesevi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kozluca ilk ve ortaokulu, Kepez Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ziya Gökalp İlkokulu

BATTALGAZİ İLÇESİ: Çolakoğlu İlkokulu, Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kuluşağı İlkokulu, Melekbaba İlkokulu-Ortaokulu, Malatya Lisesi ek bina, Hafize Özal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Kazım Karabekir İlkokulu.

DARENDE İLÇESİ: Somuncubaba Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi.

DOĞANŞEHİR İLÇESİ: Kurucaova Kalecik İlkokulu, Sürgü İlkokulu, Çığlık Abuzer Güngör İlkokulu-Ortaokulu, Doğanşehir ortaokulu.

KALE İLÇESİ: İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi.

PÜTÜRGE İLÇESİ: Aslankent İlkokulu, Çayköy İlkokulu, Esencik İlkokulu, Pazarcık Civan İlkokulu.

YEŞİLYURT İLÇESİ: Ziya Gökalp ortaokulu, Topsöğüt ortaokulu, Şehit Feyzullah Taşkınsoy Ortaokulu, Sümer İlkokulu, Necatibey Ortaokulu, Şehit Yüzbaşı Hakkı Akyüz Ortaokulu.”

GAZİ LİSESİ...: Malatya'nın köklü liselerinden birisi olan Gazi'de de yıkım başlatıldı. CHP il başkanı Enver Kiraz  bakın ne dedi?

"Bir çok kişinin olduğu gibi benimde ortaokul ve lise yıllarımın geçtiği meşhur Gazi Lisesine kepçe vurulduğunu gördüğümde üzüldüm.Ama mahalle muhtarıyla görüştüğümde güçlendirme çalışması yapıldığını öğrendim..

Gazi lisesinde bugüne kadar mezun olan herkese ve okuyan bütün ögrencilere selamlar.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, depremde, hasar, gören, okullar, yıkılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı