Haber Detayı
23 Ekim 2017 - Pazartesi 19:41
 
Malatya’da devlet baba ihtiyaç sahibi ailelerin imdadına Hızır gibi yetişti
Uğur Hanbey Aladağ…:Mehmet Yalman…:Malatya Olay…: Malatya’da devlet baba sadece Battalgazi bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelere toplam 7 bin 250 ton kömür dağıtıyor. Kömür dağıtımı başlatıldı, önceden tespit edilen ve dosyaları bulunan ailelere ış girmeden kömürleri dağıtılmaya başlandı bile.
Yaşam Haberi
Malatya’da devlet baba ihtiyaç sahibi ailelerin imdadına Hızır gibi yetişti

MALATYA BATTALGAZİ’DE DEVLET BABA 7 BİN 250 TON KÖMÜR DAĞITILACAK
Malatya Battalgazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, yardıma muhtaç ailelere kömür dağıtımı gerçekleştiriliyor. Toplamda 7 bin 250 ton kömür dağıtımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde, yakacakları olmayan ve yakacak temin edemeyen ailelere yönelik kömür yardımları devam ediyor. Battalgazi ilçesinin büyük bir bölümüne dağıtım gerçekleştirilirken, yardım yapılmamış mahallelere, sıra ile kömürler veriliyor. 


Sosyal Yardımlaşma yetkilisi Murat Maskar, gözetiminde, mahalle muhtarlarının önceden belirlediği adreslere dağıtılan kömürler için vatandaşlar, hem Devlete, hem de yardımları kendilerine ulaştıran kurum yetkililerine teşekkürlerini iletiyor.
Battalgazi ilçesi Cirik Pınar mahallesi muhtarı Öztürk Dağdeviren, yardımları değerlendirerek şunları söyledi; “Geçen yıl mahallemizde 25 eve kömür verilmişti, bu yıl 60’ın üzerinde eve dağıtım gerçekleştirildi. Bazı eksik listelerimiz var onları da inşallah tamamlayacağız. Allah Devletimizden Razı olsun, fakir fukaranın her daim arkasında, ben buradan Battalgazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının bütün yetkililerine teşekkür ediyorum”


İhtiyaç sahibi bir mahalle sakini ise; “Havalar soğumaya başladı, benim çocuklarım henüz küçük, Allah Razı olsun, havalar tam soğumadan kapımıza kömürlerimizi indirdiler. Allah devletimize ve Battalgazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yönetimi ile personeline zeval vermesin” ifadelerinde bulundu.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Mehmet Yalman

 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, devlet, baba, ihtiyaç, sahibi, ailelerin, imdadına, Hızır, gibi, yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı