Malatya’da düzenlenen mavi çocuk festivali coşkuyla kutlandı
Haber
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 13:23
 
Malatya’da düzenlenen mavi çocuk festivali coşkuyla kutlandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Anlamlı haber... Çocuklar şendi... Malatya’da Türk Kızılayı tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mavi Çocuk Festivali Ortak Değer Malatya Derneği’nin katkıları ile İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Çocuk Haberi
Malatya’da düzenlenen mavi çocuk festivali coşkuyla kutlandı

Malatya’da düzenlenen mavi çocuk festivali coşkuyla kutlandı...

Malatya'da çocuklar şendi...
Malatya’da Türk Kızılayı tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mavi Çocuk Festivali Ortak Değer Malatya Derneği’nin katkıları ile İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirldi. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yemek yiyor, oturuyor, çocuk ve açık hava
Festivale Malatya Beydağı Geçici Barınma Merkezi’nde kalan Suriyeli misafir çocuklar ve Sessiz Adımlar Spor klubü üyeleri, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, yemek yiyen insanlar ve oturan insanlar
Gün boyu süren festivalde çocuklar için çeşitli oyunlar, yarışmalar, etkinlikler, sucuk ekmek partisi, pamuk şeker ikramı, ve etkinlik sonunda çocuklara çeşitli hediyeler sunuldu. 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, yiyecek
Mavi Çocuk Festivalinde Genç Kızılay, Bilinçli Gençlik Topluluğu, İzcilik Topluluğu, Engelsiz İnönü Topluluğu, Genç Tema Topluluğu, UNIFEB Topluluğu, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu, Çocuk Gelişimi Topluluğu, Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır Ekibi'nin genç üyeleri minik misafirlerin her türlü ihtiyacı için aktif olarak görev yaptılar. Van'dan gelen sanatçı Aziz Saydut tarafından da minik misafirlere Karagöz ve Hacivat gösterileri sunulan festivalde çocukların gözlerinden mutlulukları okunuyordu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar
Afad İl Müdürü Mustafa Türker’n katılım sağladığı festivalde Genç Kızılay Genel Merkezini temsilen Malatya ilini Ziyaret eden Genç Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Kınık;

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, basketbol sahası, ayakkabılar ve iç mekan
“13 ilde gerçekleştirilen ve ulusal çapta her geçen gün büyüyen Mavi Çocuk Festivali’nin üçüncüsünde çeşitli çocuk oyunları, hediye ve yiyecek ikramları ile her renkten çocuğun bir araya geleceği bu festival her yıl düzenlenecek ve her yıl daha da artan etkinliklerle büyüyecektir. Malatya ilinde ilk defa düzenlenen bu festivalde her renkten çocuğu görebilmek bizi de mutlu etmektedir.”

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, basketbol sahası, ayakkabılar ve iç mekan
Demiş ve Festival kapsamında verdiği desteklerden ötürü Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılınç’a teşekkür belgesi takdim etmiştir.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi
Teşekkür belgesini alırken söz alan Ergün Kılınç;
“Kurulduğumuz günden bu yana Malatya’nın sorunlarını kendisine dert eden ve sosyo-kültürel gelişimine katkı sunmaya çalışan derneğimiz Türk Kızılayı’nın etkinliklerinde de elimizden geldiğince destek olmaya ve iyilik yolunda safımızı belli etmeye çalıştık. Bundan sonra da her daim Kızılay ile birlikte faaliyet göstermeye devam edeceğiz”

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
Şeklinde beyanda bulunduktan sonra Sucuk Ekmek ikramı ve ardından pamuk şeker sunumu ile festival devam ederek gün sonunda Kızılay tarafından sunulan hediyelerin çocuklara dağıtılması ile sonlandırılmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, basketbol sahası ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, düzenlenen, mavi, çocuk, festivali, coşkuyla, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı