Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 19:30
 
Malatya’da Eğitime Destek Platformu oluşturuldu, işte yeni yönetim
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da Eğitime Destek Platformu oluşturuldu ve yeni yönetim belirlendi. Malatya'da Eğitime Destek Platformu da ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Malatya’da Eğitime Destek Platformu oluşturuldu, işte yeni yönetim

Malatya’da Eğitime Destek Platformu oluşturuldu;

İşte yeni yönetim...
Bugüne kadar İmam Hatip Platformu olarak çalışan, yeni yapılanmaya göre öğrenim hayatına devam eden tüm öğrencileri kuşatması hedeflenen Eğitime Destek Platformu Malatya’da teşkilatlanması oluşturuldu ve yeni yönetim kuruluda belirlendi.
Malatya’da Eğitime Destek Platformu şu STK’lerden oluştu:
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği 
TÜGVA
ENSAR Vakfı
KADEM
Türkiye Diyanet Vakfı
İlim Yayma Cemiyet


Yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında İl Sorumluluğuna ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Malatya İl Temsilcisi Abdurrahman Taşkesen, İl Sorumlu Yardımcılığına da TÜGVA Malatya İl Temsilcisi Ahmet Oymak seçildi. 
İmam Hatipliler Platformu dönemi içerisinde faaliyet yürüten platform başkanı Mustafa Özkan’ a yaptığı özverili çalışmalar nedeniyle teşekkür plaketi verildi. 
İL KOORDİNASYON TOPKANTISI…


Malatya’da Eğitime Destek Platformu Başkanı Abdurrahman Taşkesen “22 Mart 2019 günü saat 17.30’da Battalgazi Orduzu Galip Demirel Parkı Çınar Restaurantta ilk koordinasyon toplantımızı icra ettik. Toplantımıza sayın Valimiz Aydın Baruş, Malatya AK Parti Milletvekillerimiz ve Ak Parti MKYK üyeleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı ve aynı zamanda AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, İl Müftümüz Ümit Çimen, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ebubekir Kayhan, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcileri, Okul-Aile Birliği Başkanlarımız ve Basınımızın güzide temsilcileri katıldılar.
İlimizde öğrenim gören tüm öğrencilerimizi kuşatacak şekilde ortak çalışma yapmak; gençlerimizin ahlak ve maneviyat açısından farkındalık oluşturmak için tüm okullarımızda seçmeli dersler arasında bulunan Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi ve Temel Dini Bilgiler derslerinin tercih edilmesi için velilerimize destek ve rehberlik etmek; 4-6 yaş arası çocuklarımızı Kur’an Kurslarına teşvik etmek; gençlerimize kültür, sanat, sportif faaliyetler, gezi programları, yaz kampları gibi aktiviteler düzenlemeyi hedefliyoruz.

İnşallah bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için de Malatya Merkez İlçeler başta olmak üzere tüm ilçelerimizde en kısa sürede teşkilatlanarak faaliyetlerimize başlayacağız. 


Koordinasyon toplantımıza teşrif eden tüm haziruna teşekkür eder, platformun hayırlı, güzel faaliyetler yürütmesi temennilerimle hepinize saygılarımı sunuyorum.”dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Eğitime, Destek, Platformu, oluşturuldu,, işte, yeni, yönetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı