Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 04:58
 
Malatya’da Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş trafik denetimlere katıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Malatya Darende Polis ve Jandarma Uygulama Noktasını ve Elemendik Mevki Uygulama Noktasını ziyaret edip trafik denetimlerine katıldı.
Gündem Haberi
Malatya’da Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş trafik denetimlere katıldı

Malatya’da Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş;

Trafik denetimlere katıldı...


Malatya’ya gelen Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’a, Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve İl Emniyet Müdür Yardımcıları eşlik etti.
İlk olarak Malatya Darende Polis ve Jandarma Uygulama Noktasını ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş büyük bir özveriyle çalışan personelin Kurban Bayramını tebrik etti ve uygulamalar hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Elemendik Mevki Uygulama Noktasını ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, görevli personelle birlikte trafik denetimlerine katıldı.


Şehirlerarası yolcu otobüsleri denetimi sırasında otobüste bulunan yolcularla da bayramlaşan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyardı.
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ayrıca araçlarda bulunan çocuklara Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, içinde kırmızı düdük, karne, boyama kitabı ve oyuncak bulunan çanta hediye ederek çocuklardan, arabayı kullanan büyüklerini hata yaptıklarında uyarmalarını istedi.
5 günlük Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte yollarda güvenlik güçleri tarafından kazaların en aza indirilmesi noktasında tedbirler arttırıldı.


Ankara’dan karayolu ile yola çıkan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, akşam saatlerinde geldiği Malatya’da polis uygulama noktasında denetimleri yerinde inceledikten sonra açıklamalarda bulundu.
Emniyet Genel Müdürü Aktaş, araçtaki çocuklara da kırmızı düdük, trafik karnesi, tişört ve çikolata hediye etti. Sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyaran Aktaş, bayramların acıya dönüşmemesi için dikkatli olmaları tembihinde bulundu.


Aktaş, Türkiye genelinde 7 bin 700 noktada 13 bin 500 personelle trafikte gerekli tedbirleri aldıklarını aktarıp gazetecilere şu açıklamada bulundu: “Bu 7 günlük sürede yaklaşık 65 bin noktada 100 bin civarında personelimiz insanlarımızın rahat bir ortamda kazasız bir belasız yolculuk yapması için tedbir aldılar. Sayın İçişleri Bakanımız, Emniyet Genel Müdür Yardımcılarımız ve 40'a yakın polis baş müfettişimiz ile sahada aldığımız tedbirleri yerinde inceliyoruz. Eksiklikleri de yerinde tespit ederek, hızlıca gidermeye çalışıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın yolculuklarını kazasız belasız tamamlamaları.


Bayramlar millet olarak kutladığımız en mutlu günlerimiz. Bu mutlu günümüzde kuralları ihmal ederek hem kendimiz hem de çevremiz için acıya dönüştürmeyelim. Özellikle hız limitlerine uyalım. Bununla ilgili ciddi tedbirler aldık, tüm ana güzergahlarda radar uygulaması yapıyoruz, bu konuda hiç affımız yok. Sürücüleri trafik kurallarına uymalarını, cep telefonu kullanmamalarını rica ediyoruz. Cep telefonu kullanımı kaza riskini yaklaşık 4 kat arttırıyor. Bu çok farkında olunmayan yüksek bir tehlike. Uygulama noktalarında sürücüleri bu konuda uyarıyoruz.


2019 yılının ilk 7 ayı ile 2018’in ilk 7 ayını kıyasladığımızda trafik kazalarında ölen kişi sayısında yüzde 32,3 oranında azalma oldu. Bu çok ciddi bir oran ve büyük bir gayret ile emeğin sonucu. İnşallah bu tedbirleri devam ettireceğiz. Hedefimiz hiç bir vatandaşımızın ölmemesi ve burnunun kanamaması" 
ALADAĞ SORDU AKTAŞ CEVAPLADI…

”MALATYA BENİM İÇİN AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR…”
1999-2001 yılları arasında Malatya’nın Kuluncak ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptım.
Ayrıca kaymakamlık stajını da yine Malatya Valiliğinde yaptım. Malatya’nın benim yanımda yeri ayrıdır. Malatyalıların bayramını kutluyorum.”
Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan Emniyet Genel Müdürümüz sayın Mehmet Aktaş’ı Malatya’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Battalgazi Belediye hizmet binamızın yapımında  sayın Genel Müdürümüz o zaman İçişleri Bakanlığında görevliydi büyük desteklerini gördük. Teşekkür ediyorum Malatyalı hemşehrilerim adına” dedi.
Vali Baruş ve Emniyet Müdür Urhal’ı tedbirler nedeniyle kutlayan Genel Müdür Aktaş Malatya'da ağırlandıktan daha sonra Elazığ’a uğurlandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Emniyet, Genel, Müdürü, Mehmet, Aktaş, trafik, denetimlere, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı