Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 16:43
 
Malatya’da etkin olan Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure günü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da kurulduğu günden bu yana sayısız etkinliğe imza atan Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure günü etkinliği de düzenlendi. Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure günü etkinliğine ise kalabalık bir topluluk katıldı.
Kültür Haberi
Malatya’da etkin olan Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure günü

Malatya’da etkin olan Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure günü...
Aşure barış ve kardeşliğin, paylaşımın ve bereketin sembolüdür


Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure günü etkinliğine Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Dr. Ömer Faruk Kalı, Yeşilyurt Muhtarlar derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, Yazıhan Türkmen Dağ Köyleri Derfnek bşkanı İsrafil Çetinkaya, Kurşunlular dernek Başkanı Veysel Yaşar, siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Geleneksel hale dönüştürülen Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure gününde birlik ve beraberlik mesajları vardı.


Malatya’da etkin olan ve çalışmaları ile dikkat çeken Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Özcan Gözene www.malatyaolay.com ‘a aşure etkinliği ile şu açıklamada bulundu:
“Her Muharrem ayı aynı etkinliğimizi yapıyoruz ve halkımıza aşure ikram ediyoruz.
Muharrem ayı ve aşure günü nedeniyle Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak  aşure etkinliği düzenledik. Birlik ve beraberliğimizin daim olması için dualarımızı ettik.
Yeşiltepe’mizde Yeşilyurt’umuzda Malatya’mızda ve Ülkemiz’de birlik ve beraberliğin olduğunu görmek  bizi mutlu ediyor.


Dünya var oldukça birliğimiz var olacaktır. Farklılıklarımızla, bunlar bizim güzelliklerimiz.
80 milyon biriz ve kardeşiz.”dedi.
Yeşilyurt belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ta Yeşiltepe’li olarak Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure gününe katılmaktan mutlu olduğunu ifade etti.
Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Dr. Ömer Faruk Kalı’da güçlü bir Türkiye için 80 milyonun kardeşliğinin dünya var oldukça zirvede olacağını ifade etti ve aşure etkinliğini düzenleyen Dernek başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.
Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden aşure gününe yoğun katılım oldu.
Aşureler ikram edildi ve yenildi.
Daha sonra ise Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binasının yıllarca yer aldığı binanın sahibine plaket sunuldu.
HABERİN FOTOĞRAFLARI:
Muhtar Şahin Demirci

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, etkin, olan, Yeşiltepe, Sosyal, Yardımlaşma, ve, Dayanışma, Derneğinden, aşure, günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı