Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 16:22
 
Malatya’da Fırat Edaş; Çalışan Gazetecilerle gününü kutladı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Güzel haber... Fırat EDAŞ Malatya çalışan gazetecilerle bir araya geldi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı ve Fırat EDAŞ'ın Malatya'da yaptığı çalışmalar da bir bir kamuoyuna açıklandı.Gazetecilerle buluşma samimi bir hava içerisinde geçti.
Teknoloji Haberi
Malatya’da Fırat Edaş; Çalışan Gazetecilerle gününü kutladı

Malatya’da Fırat Edaş; Çalışan Gazetecilerle gününü kutladı
Gazetecilerin günü kutlandı ve Fırat EDAŞ'ın çalışmaları da dile getirildi.

 Fırat Elektrik Dağıtım Şirketi Müdürü Özgün Ersoyoğlu'nun İşte o açıklamaları:
"Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü olarak, 13 ilçede toplam 350.742 adet elektrik enerjisi tüketicisine, 4834 adet trafo ve 21.087 km yeraltı-havai dağıtım şebekemizle hizmet vermekte, kaliteli enerjiyi kesintisiz sunmayı hedeflemekteyiz.


Malatya ili genelinde 2017 yılında elektrik tesisleri gerçekleşen yatırım bedeli toplamı 42.430.725,97 TL’dir. Yatırım çalışmaları kapsamında 69 projenin saha gerçekleşmeleri tamamlanmıştır. Bu çalışmalar ile Malatya ili genelinde 288 ayrı bölgede çalışma yapılmış 1850 adet aydınlatma direği tesisi, 10450 adet aydınlatma armatürü, 170 km havai OG şebeke tesisi, 660 km havai AG şebeke tesisi, 415 km yeraltı AG şebeke tesisi, 95 km yeraltı OG şebeke tesisi, 57 adet yeni Beton Köşk tesisi yapılmış, 30 adet eski trafo binası yenilenmiş, dönüşümü sağlanmış ve 144 adet yeni dağıtım trafosu tesis edilmiştir.


Malatya İl Müdürlüğünce 2017 yılında gerekli görülen şebeke bakımları yapılmış, ilçelerimize giden enerji nakil hatları ile ilçelerimizden mahallelere doğru giden enerji nakil hatlarında yenileme ve bakım çalışmaları tamamlanmıştır.

Devam eden çalışmalar ise 2018 programında tamamlanmak üzere planlanmıştır. Böylece yıllara sari olarak bütün ilçelerimiz ana hatları ve mahalle hatlarında bakımlar gerçekleşmiş olacaktır.
Yapılan bakımların sonuçlarına göre istatistiksel olarak önceki yıllara göre oluşan arızalarda %40 oranında iyileşme görülmüş ve yıllara sari olarak yapılacak çalışmalarda bu oranın artması hedeflenmektedir.


Şehir merkezi ve imar planı sonuçlandırılan bölgelerde ise yer altı tesisi gerçekleştirilmesi hızlandırılmıştır. Yapılan yer altı tesisleri ile geçmiş yıllarda oluşan arızaların tekrarlanmaması sağlanmıştır. Yer altı tesislerinin devreye alındığı bölgelerde ise ana dağıtım trafolarının periyodik bakımı tamamlanmıştır. Yapılan trafo ve dağıtım merkezi bakımlarında ise tekrarlayan arızaların % 60 oranında azaldığı görülmüştür.


Bu çerçevede, gerek elektrik dağıtım sektöründe hizmet veren Şirketimize müşterilerimize temas etme noktasında vermiş oldukları destek; gerekse sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda Malatya’nın tanıtılması ve gelişmesine sağlamakta oldukları katkıları dolayısıyla tüm yerel basın çalışanlarımıza teşekkür eder, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız."

HABERİN FOTOĞRFLARI:

Yılmaz Yaşar

 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Fırat, Edaş;, Çalışan, Gazetecilerle, gününü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı