Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 17:24
 
Malatya’da gönül elçileri projesi kapsamında şehit ailelerine anlamlı moral gezisi
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Malatya’da Gönül Elçileri Projesi kapsamında şehit ailelerini moral amacıyla Nevşehir ili Kozaklı ilçesinde bulunan Termal Kaplıcalarına gönderdi.
Yaşam Haberi
Malatya’da gönül elçileri projesi kapsamında şehit ailelerine anlamlı moral gezisi

Malatya’da gönül elçileri projesi kapsamında şehit ailelerine anlamlı moral gezisi
Vali Ali Kaban, eşi Neriman Kaban ile 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, eşi Aynur Kocaoğlu tarafından 52 Şehit ailesi moral kampına uğurlandı.


2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu “ Kıymetli Şehit ailelerimiz, Sayın Valimiz faaliyetin çıkış noktası olarak 2. Ordu Garnizon Komutanlığı karargâhını uygun gördü, sizleri 2. Ordu Garnizon Komutanlığı karargâhında görmekten ve buradan uğurlamaktan son derece mutluyuz. Sizlere hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi. 


Şehit ailelerinin kendilerine şehitlerimizden emanet olarak kaldığını ifade eden Vali Ali Kaban, "Bu cennet vatanda huzur için yaşıyorsak şehit ve gazilerimizin sayesindedir. Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı kıymetli ailelerine sahip çıkmak bizim görevimizdir. Valilik olarak şehit ailelerimizin her zaman yanında oluyor ve onlarla gurur duyuyoruz.

Düzenlediğimiz bu moral gezisinin onları biraz da olsa mutlu etmesi bizim için önemli. Şehit ailelerimize hayırlı yolculuklar dilerim. Bu vesileyle vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.


Şehit aileleri de Vali Kaban’a gösterdiği hassasiyet ve düzenlediği gezi için teşekkür etti.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, gönül, elçileri, projesi, kapsamında, şehit, ailelerine, anlamlı, moral, gezisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı