Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 02:22
 
Malatya’da gün boyu elektrik kesintisi TOKİ sakinlerini çileden çıkarttı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da geceye damga vuran olay… Elektrik kesintisi… Sabah’ın 05’inde başlayan elektrik kesintisine TOKİ sakinleri tepki gösterdi. Bir muhatap aradılar ancak kimseyi de bulamadılar.
- Haberi
Malatya’da gün boyu elektrik kesintisi TOKİ sakinlerini çileden çıkarttı

Malatya’da gece elektrik kesintisi TOKİ sakinlerini çileden çıkarttı...
Haberi hazırladığımızda hala elektrikler kesikti.
Malatya’da bu kez de elektrik kesintisi halkı çileden çıkart. Kernek’te 5.Etap TOKİ 750 konutun elektriği kesikti.
Konutlarda oturanlar aramadık yer bırakmadı. Net cevap alamayan halk sokağa inip tepkilerini artırdılar.
Sabah 05.00’de başlayan elektrik kesintisinin nedenini anlamaya çalışan TOKİ sakinleri belediye başkanlarını, Milletvekilleri, siyasileri arayıp durdular.
Malatya Valiliğine de durumu iletmek istediler ancak kimseye ulaşamadılar.
Bir çok sorunları olduğunu ifade eden TOKİ sakinleri “Halimiz içler acısı” diye dert yandı.  8 aydır ise caddelerin aydınlatılmasını halk beklediğini dile getirdiler.
5. Etap TOKİ 750 Konut sakinleri çeşitli iddiaları da gündeme taşırken elektrik kesintisinin bardağı taşıran son damla olduğunu ifade ettiler.

TOKİ sakinleri iaddiaları arasında sabotaj konusunu daha gündeme taşıyıp konunun emniyet tarafından araştırılmasını da beklediklerini söylediler.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Görüntünün olası içeriği: gece

Görüntünün olası içeriği: gece

AÇIKLAMA VAR

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. , 5 Temmuz Çarşamba günü Malatya Fırat Mahallesi ve civarında meydana gelen 30 saatlik elektrik kesintisiyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Fırat EDAŞ tarafından yapılan açıklamada; bildirimsiz meydana gelen kesintinin Fırat EDAŞ’tan kaynaklanmadığı, yeraltı iletim kablolarının 6 metrelik istinat duvarının çökmesi sonucu arızalandığı ancak arıza onarım ekipleri tarafından yapılan müdahale sonrası arızanın giderildiği belirtildi.

Fırat EDAŞ Kurumsal İletişim Yöneticiliği’nden yapılan açıklama şöyle;

“05.07.2017 ve 06.07.2017 tarihlerinde, saat 09.00 ve 06.00 saatleri arasında Malatya Fırat Mahallesi ve civarında bildirimsiz ve uzun süreli bir elektrik kesintisi meydana gelmiştir. Bu kesinti, yol kenarına yapılan 6 metrelik istinat duvarının çökmesiyle TOKİ tarafından döşenen yeraltı kablolarının hasar görmesi sonucu meydana gelmiş olup, Fırat EDAŞ Arıza Onarım ekipleri 30 saate yakın bir çalışmayla arızalı hatlara ulaşılabilmek adına 7 metre toprak kazısı yapılmıştır. Yapılan müdahaleler sonrası hasar giderilmiş ve elektrik sürekliliği yeniden sağlanmıştır. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı tüketicilerimizin yaşadığı mağduriyet için çok üzgünüz. Fırat EDAŞ ekipleri, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına aralıksız devam edecektir.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, gün, boyu, elektrik, kesintisi, TOKİ, sakinlerini, çileden, çıkarttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı