Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 14:30
 
Malatya’da günün özeti, neler oldu, neler yaşandı hepsi ve daha fazlası
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak gelişme… Malatya’da günün özeti…Gün içerisinde neler oldu…Meydana gelen olaylar ve hepsi…Günün özetinde…Malatya Olay'da...
Gündem Haberi
Malatya’da günün özeti, neler oldu, neler yaşandı hepsi ve daha fazlası

Malatya’da günün özeti, neler oldu, neler yaşandı hepsi ve daha fazlası
MÜTEAHHİT KURTARILAMADI…

Bir süre önce 55 yaşındaki Müteahhit Mustafa Memiş,tedavi gördüğü Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisi' nde silah ile boynuna ateş ederek intihar girişiminde bulunmasının ardından ağır yaralanmıştı.
Üç haftadır Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında olan Memiş'in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
İNTİHR ETMEK İSTEDİ…
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir bayan bıçakla kollarını kesmip intihar girişiminde bulundu.
Kadın tedavi altına alındı.
3 YARALI…
Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesinde  iki aracın karıştığı trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
Yaralılar tedavi altına alındı.
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TRAFİK GÜVENLİĞİ
Araç ve yaya trafiği her geçen gün artarken, özellikle ilkokul öğrencilerinin okul giriş ve çıkışlarda tehlike yaşamamaları için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Trafik Güvenliği’ adı altında yeni bir proje başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğünce il genelindeki ilkokulların çevresinde başlatılan ‘’Trafik Güvenliği’’ projesi çalışmaları, yoğun bir şekilde devam ediyor.
Proje kapsamında; öncelikle merkez Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerinde bulunan toplam 168 ilkokulun çevresi, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından incelenerek gerekli tedbirler değerlendirildi.
İlkokul öğrencilerinin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla; trafik levhası, yaya geçit çizgileri ve hız kesici kasis gibi trafik işaret ve işaretlemelerinin yapımına başlandı.
Karayolları standartlarına uygun olarak yapılıyor
Trafik Güvenliği Projesi kapsamında toplamda 144 adet yaya geçit çizgisi, 280 adet trafik levhası, 29 adet yükseltilmiş hız kesici özellikli yaya geçidi, 53 adet kauçuk hız kesici kasis yapılması için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar aynı zamanda Karayolu standartları ve UKOME kararlarına uygun bir şekilde yapılıyor.

FIRAT EDAŞ’ TAN KOYUNOĞLU, ZAVİYE VE ÇUKURDERE MAHALLELERİNE
2,7 MİLYON TL’ LİK DEV YATIRIM

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Malatya İl Müdürlüğü, elektrik tüketicilerine kaliteli ve sürekli enerjiyi sağlayabilmek adına yaptığı yenileme ve yatırım çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

FIRAT EDAŞ ile ilgili görsel sonucu
Malatya merkez ve civar mahallelerde eski şebekelerin ekonomik ömrünü doldurmuş ve tüketicilere kaliteli, kesintisiz enerji sağlama noktasında yetersiz kalmış olması nedeniyle havai hatları yer altına alma ve aydınlatma tesis etme çalışmaları hız kesmeden gerçekleştirilmektedir.
Zaviye mahallesi, Erciş sokağından başlayan ve Koyunoğlu mahallesi, Çukurdere mahallesine doğru devam eden yatırım çalışması kapsamında içerisinde Koyunoğlu ve Hacıevliya caddelerinin de olduğu otuzdan fazla sokakta havai hatların yer altına alınması ve aydınlatma tesis çalışmaları sürdürülmektedir. Aralık ayı içerisinde tamamlanması planlanan çalışmalar için yaklaşık 2,7 milyon tl yatırım yapılacak olup yatırım programı kapsamında yaklaşık 7,6 km orta gerilim şebekesi, 12,7 km alçak gerilim şebekesi, 5,1 km yeraltı aydınlatma tesisi şebekesi, 141 adet saha dağıtım kutusu ile 112 adet aydınlatma direği tesis edilecektir.
VALİ KABAN, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ MALATYA ŞUBE BAŞKANLIĞINA İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU
Vali Ali Kaban, Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şube Başkan’ı Yunus Millioğulları’na iade-i ziyarette bulundu.


Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şube Başkanı Millioğulları tarafından karşılanan Vali Kaban dernek üyeler ile birlikte bir süre sohbet etti. Dernek başkanı Millioğulları ve yönetim kurulunun faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Kaban dernek çalışmalarında başarılar diledi.
Şube Başkanı Millioğulları ve dernek üyeleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Kaban’a teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, günün, özeti,, neler, oldu,, neler, yaşandı, hepsi, ve, daha, fazlası,
Yorumlar
Haber Yazılımı