Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 14:14
 
Malatya’da hain kalkışmada 2. Orduda darbeci komutanlara direnen erler
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da hain darbe kalkışmasının sabahı tel örgülerde atlayan Mehmetler vardı…Onlar hainlerin saflarında yer almayan kahramanlardı.. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında Malatya’da 2. Ordu Karargahında örgülerde atlayarak halkın arasına katılan darbecilerin safında yer almayan Mehmetçikler hala hafızalarda…
- Haberi
Malatya’da hain kalkışmada 2. Orduda darbeci komutanlara direnen erler

Malatya’da hain kalkışmada 2. Orduda darbeci komutanlara direnen erler
Malatya’da 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında 2. Ordu Karargahında darbeci komutanlara direnen erlerin tel örgülerden nasıl kurtarıldıklarını Mahmut Yıldızhan Malatya Olay’a anlattı.
” 15 Temmuz’da biz buradaydık ,başını kumdan çıkaramayanlar şimdi kahraman edasındalar…” diyen Mahmut Yıldızhan o gün yaşadıklarını ve erlerin darbeci komutanların safında almamak için tel örgü engelini aşmalarını ablatırken “Allah öylesi bir gün daha ülkemize yaşatmasın” dedi.
Malatya Karate İl Temsilcisi olan Mahmut Yıldızhan o günü ve yaşadıklarını Malatya Olay’da Ali Aladağ’a şöyle anlattı:

HAİN DARBE KALKIŞMASI...
“15 Temmuz akşamı oğlum Ankara Genelkurmay Basım Evinde Askerdi telefon açtı baba burası çok karışık asker askere silah sıkıyor diyince…Birkaç telefon görüşmesi yaptım olayın darbe olduğunu anlamam üzerine 21.45’te Ak Parti il binasının önüne gittim ve orada direniş için hazırlık yaptık daha sonra halkın yoğun bir şekilde milli iradeye sahiplendiğini görünce bölünme olmasın ve tek bir yerden mücadele edelim diye Malatya valiliğinin önünde toplandık ,sabahın ilk ışıklarına kadar yerimizi muhafaza ettik ve 2.Orduda direnen subayların olduğu haberi üzerine .2.Ordu karargahının oraya vardık.
YOĞUN BİR ATEŞ VARDI…


Polis arkadaşlara ve bizlere yoğun bir ateş vardı, mermilerin sesini duyuyorduk. O gün biz ölümü öldürmüştük.
Evi, eşi, çocukları düşünmüyor ve hainlere asla fırsat vermeyeceğiz diyorduk. Bu esnada teslim olmak isteyen, yani darbeci komutanlarda kaçan erlerin olduğu haberi üzerine Çöşnük yani in deresi noktasına mevcut yere intikal ettik.

DEMOKRASİ NÖBETİ...

Tel örgülerin üzerinde  askerlerimizi polis arkadaşlarla sağ salim çıkardık,ve bu süreç Cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan’ın evlerimize dönün çağrısına kadar gündüz belediyedeki işimize gece ise valilik önünde sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttuk.

VATANIMIZA CANIMIZ FEDA...


Bizi buralarda tutan sevda ise biz biliyorduk ki ülke varsa ben varım ,şerefim var,onurum var ,namusum var,ülke yoksa hiçbir şeyin anlamının olmadığını bilerek bu yolda bu uğurda mücadele ettik. Vatanımıza canımız feda 
Aynı gece yani hain 15 Temmuz kalkışma gecesi kuzenim esenlerde darbeciler tarafından şehit edilişinin haberi bizi derinden üzmüştü,ama isimlerin canların bir önemi yoktu.
Bize vatan lazımdı acımızı içimize gömdük 25 gün aralıksız nöbete devam dedik. Allaha hamdolsun ülkemizi bize bağışladı,bunun onuru ve huzuru ile yaşıyoruz .
Allah bir daha milletimize öyle bir gün yaşatmasın.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, hain, kalkışmada, 2., Orduda, darbeci, komutanlara, direnen, erler,
Yorumlar
Haber Yazılımı