Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 17:05
 
Malatya’da havalanan helikopter Meclisi vurdu, Mahkemede 3 tahliye
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması 15 Temmuz darbe kalkışmasına Malatya’dan destek veren 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssünde görevli 27’si tutuklu 76 sanıklı davanın 8. Duruşması bugün start aldı.
Gündem Haberi
Malatya’da havalanan helikopter Meclisi vurdu, Mahkemede 3 tahliye

Malatya’da havalanan helikopter Meclisi vurdu
FETÖ/PDY Malatya davasını izleyenler arasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakçı Kan, Öznur Çalık, Milletvekili Mustafa Şahin, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ve kalabalık bir partili topluluğu da davayı takip etti.


Türkiye Büyük Millet Meclisini vuran Helikopterlerden birinin havalandığı 7. Ana Jet Üssü'nün bağlı olduğu 2. Ordu Davası'nın görüldüğü duruşmada ifadeler de alındı.


Darbe kalkışması davasını izleyen Ravza Kavakçı Kan ile Öznur Çalık, duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme salonu önünde gazetecilere açıklamada bulundular.


Ravza Kavakçı Kan, “15 Temmuz darbe girişiminde de Malatya dimdik Cumhurbaşkanının arkasında durdu.
Biz, Adaletin tecelli edeceği günü sabırla bekliyoruz.”dedi.


Çalık; “Allah bir kez daha bu ülkeye 15 Temmuzları yaşatmasın, bu darbe girişiminde bulunanları başta milletimiz adına lanetliyoruz.”ifadelerini kulandı.

MAHKEMEDE 3 TAHLİYE…

15 Temmuz hain FETÖ/PDY darbe kalkışmasında bugün yapılan duruşmada ara karar açıklandı.

Dönemin 2.Ordu Komutanı Adem Huduti'nin Koruma Astsubayı olan Fatih Gürcan, dönemin 2'nci Ordu Komutanlığı Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Ersin Yıldırım ve dönemin Malatya Kara Havacılık Alay Komutanlığında Kara Pilot Teğmen Mustafa Sinan Soybaş’ın tahliyesine karar verdi. Tutuklu sayısı 24’e düştü. Mahkeme ise 28 Şubat tarihine ertelendi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, havalanan, helikopter, Meclisi, vurdu,, Mahkemede, 3, tahliye,
Yorumlar
Haber Yazılımı