Malatya’da il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.
Haber
12 Şubat 2020 - Çarşamba 20:18
 
Malatya’da il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…, Malatya’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil…Açıklama Malatya Valiliğinden geldi. Ayrıca idare izin de var.
Eğitim Haberi
Malatya’da il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Malatya’da il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle;

Okullar tatil edildi....

Malatya’da okulların tatil edilmesiyle ilgili Malatya Valiliğinden yapılan açıklama da şöyle denildi:
“Malatya İli genelinde devam eden kar yağışının meteorolojik verilere göre 13.02.2020 Perşembe günü akşam saatlerine kadar süreceği tahmin edildiğinden, kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma nedeniyle öğrencilerimizin ile personelin sağlığı ve ulaşım güvenliğinin sağlanması amacıyla, halen eğitime devam eden tüm ilçelerimizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 13.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.
Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri de 13.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna duyurulur.”

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, il, genelinde, yoğun, kar, yağışı, nedeniyle, okullar, tatil, edildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı