Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 02:37
 
Malatya’da ilk; İtfaiye personeline uçak yangınları konusunda eğitim var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak gelişme... Malatya Büyükşehir Belediyesi, meydana gelebilecek olası kaza ve yangınlara etkili bir şekilde müdahale edebilmek için itfaiye personeline yönelik eğitim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Eğitim Haberi
Malatya’da ilk; İtfaiye personeline uçak yangınları konusunda eğitim var

Malatya’da ilk; İtfaiye personeline uçak yangınları konusunda eğitim var
Bugüne kadar, personele yönelik hizmetiçi eğitim çalışmaları; okullar başta olmak üzere kurum ve kuruluşlardaki personel ve öğrencilere yönelik yangın konusunda eğitim çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, yangın ve kazalara müdahale konuları ve su altı arama kurtarma konularında personele yönelik, alanlarında uzman eğitmenlerden eğitimler aldırdı.
Bu kapsamda 7. Ana Jet Hava Üssü İtfaiyesine bağlı görev yapan personeller tarafından da, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personellerine; Uçak Yangınlarına Müdahale (F-4/F- 16), Kaza Kırım, Yaralı Kurtarma, Uçak Yakıtları, Mühimmat Yüklü Araçlara Yaklaşma ve Zorla Giriş Yöntemleri konularında hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerin verildiği belirtildi.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, personellerin hareket kabiliyetlerinin artırılması konusunda da eğitimler aktarılıyor sürekli…

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, ilk;, İtfaiye, personeline, uçak, yangınları, konusunda, eğitim, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı