Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 01:24
 
Malatya’da ilkbahar dönemi Kayısı fidanı satışında rekor
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya ekonomisinin can damarını teşkil eden kayısı ile ilgili kentte 50 bin ailede 550 bin insan geçimini temin ediyor…Kayısı fidanlarının satışın da da rekor bekleniyor.
Ekonomi Haberi
Malatya’da ilkbahar dönemi Kayısı fidanı satışında rekor

Malatya’da ilkbahar dönemi;

Kayısı fidanı satışında rekor... 


Malatya’da 2020 yılı ilkbaharında fidan satışlarının başlaması ile birlikte hayli rağbet görmeye başladı.Akçadağ ilçesinde ova mahallelerinin kesiştiği noktada  Güçlü fidancılık yetiştirdiği kayısdan cevize, üzümden, kiraz’a, nar, şeftali, Armut ve elma fidanından diğer meyve çeşitlerini yetiştirip çiftçilere satıyor.


Halkı  ilgisi kayısı fidanına. Kayısı fidanı satışında rekor var. Kayısı fidanın satışını, ceviz ve kiraz ile armut, elma ayva, nar ve diğer fidanlar takip ediyor.
kırması yönünde oldukça ümitli olduklarını kaydetti. Yer sorununa tekrar değinen Başkan Yumrutepe, “Bizi gündeme alsınlar ve bizim derdimizi dinlesinler” dedi.

Fidan fiyatları da uygun olduğu dile getirildi.

AKÇADAĞDER Başkanı Cahit Zafer Leventoğlu, Yöneticileri Ali Aladağ, Ali Molun, Ahmet Duran, Serkan Erkuş ve Deniz Şahin, fidan satışı yapılan noktayı ziyaret etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’da, ilkbahar, dönemi, Kayısı, fidanı, satışında, rekor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı