Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 16:05
 
Malatya’da İlköğretim okulu öğrencisi Gülseren’in imdadına büyükşehir yetişti
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolu büyükşehir ekipleri zor şartlara rağmen açınca İlköğretim okulu öğrencisi Gülseren Korkmaz hastaneye ulaştırıldı.
Yaşam Haberi
Malatya’da İlköğretim okulu öğrencisi Gülseren’in imdadına büyükşehir yetişti

Malatya’da İlköğretim okulu öğrencisi;

Gülseren’in imdadına büyükşehir yetişti...


Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Beğre Mahallesinde yaşayan 11 yaşındaki İlköğretim okulu öğrencisi Gülseren Kahraman’ın imdadına da Büyükşehir Belediyesi yetişti. Yüksek ateş şikayeti ile çağrıda bulunan hastaya, sağlık ekiplerinin zamanında müdahalesi sağlandı.


BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR…

başkan gürkan ile ilgili görsel sonucu
Yolun açılması ile hastaneye kaldırılan ve sağlığına kavuşan İlköğretim Okulu öğrencisi Gülseren Korkmaz “Malatya’mızın belediye başkanı Selahattin Gürkan amcam çok teşekkür ediyorum”.dedi.
BÜYÜKŞEHİR HER YERDE;

KARLA MÜCADELE EDİYOR…


Gece, 150’ye yakın mahalle yolunu ulaşıma açan ekipler, gün ışığıyla birlikte bu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi en çok mesaiyi Pütürge, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kale ve Doğanyol ilçelerinde yapıyor.


Yurt genelinde etkili olan kar yağışı Malatya’da da etkisini htiriyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi özellikle ilçelerde ve yüksek kesimlerde daha çok etkisini gösteren kar yağışlarına karşın mücadele çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


Gece boyunca kent merkezine de yağan kardan vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için gece mesaisi yapan Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı.
Kent merkezinin yüksek kesimlerinde kar küreme ve buzlanmaya karşı ekstra çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, TOKİ konutları, Çöşnük, Gedik, Cemal Gürsel, Karagöz, Beydağı, İnderesi, Konak, Yıldıztepe ve Fırat mahallelerinde bu çalışmalarını sık sık tekrarladı.


Kent merkezinde sorumluluk alanında bulunan cadde ve sokaklarda kar küreme, tuzlama çalışmalarının yanı sıra kaldırım temizleme çalışmaları da yapan Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın 13 ilçesinde kapanan mahalle yollarını ulaşıma açmak için gece boyunca mesai yaptı.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR HER YERDE…

Resim

Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan ne dedi? “Karlı bir günde çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz. Bu çalışma temposunda dilsiz dostlarımızı da unutmadık. İsrafı önlemek adına oluşturduğumuz bayat ekmek toplama noktalarındaki ekmekleri dostlarımıza ulaştırarak, Allah'ın rızasını kazanmak adına mutluluklarına vesile olduk.”

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’da, İlköğretim, okulu, öğrencisi, Gülseren’in, imdadına, büyükşehir, yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı