Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 23:57
 
Malatya’da Kar’da dolayı kapanan 483 Mahallenin yolu açıldı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Karla mücadele çalışmasının en çok yapıldığı ilçeler ise Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Hekimhan, Pütürge, Yeşilyurt ve Yazıhan.
Yaşam Haberi
Malatya’da Kar’da dolayı kapanan 483 Mahallenin yolu açıldı

Malatya’da Kar’da kapanan;

483 Mahallenin yolu açıldı...


Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde kent genelinde etkili olan kar yağışlarının ardından kapanan mahalle yollarının tamamı ulaşıma açıldı.
Bazı ilçelerde ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını geceli gündüzlü sürdüren Büyükşehir Belediyesi kapanan 483 mahalle yolunun tamamını ulaşıma açtı.
Kar yığınları temizleniyor


Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri fırtına, savruntu ve tipi nedeniyle kapanan yolları ise gün içerisinde sık sık açıyor. Çığ ve toprak kayması riski taşıyan yollarda ekstra önlemler alan Büyükşehir Belediyesi, yine bu yollarda kar yığınlarını temizliyor.


Yollarda yaşanabilecek buzlanma olaylarının önüne geçmek için yol genişletme çalışmaları yapan ekipler, tuzlama çalışmalarını ise aksatmaksızın sürdürüyor.
Karla mücadele çalışmasının en çok yapıldığı ilçeler ise Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Hekimhan, Pütürge, Yeşilyurt ve Yazıhan.

HASTALARA BÖYLE ULAŞILDI...

Yollar kapalı oduğunda hastalara ulaşmak için ekipler devreye girip yolları açtı ambulansla hastalar taşındı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Kar’da, dolayı, kapanan, 483, Mahallenin, yolu, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı