Malatya ‘da kar ulaşım vermedi; araçlar mahsur kaldı imdada yetişildi
Haber
13 Şubat 2020 - Perşembe 05:06
 
Malatya ‘da kar ulaşım vermedi; araçlar mahsur kaldı imdada yetişildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son Dakka… Sıcak haber… Malatya’da akşam başlayan ve gece aralıksız devam eden kar hayatı esir aldı. Kar yağışı nedeniyle ulaşımlar aksadı, çok sayıda araç yollarda mahsur kaldı.
Yaşam Haberi
Malatya ‘da kar ulaşım vermedi;  araçlar mahsur kaldı imdada yetişildi

Malatya ‘da kar ulaşım vermedi; 

Araçlar mahsur kaldı imdada yetişildi...


Malatya’yı komşu illerle bir birine bağlayan Kara yollarında da kar ulaşımı engelledi. Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde çok sayıda araç kar nedeniyle mahsur kaldı. Vali Ayhdın Baruş, u-yolda mahsur kalanları ziyaret edip moral verdi, “Devlet yanınız da “dedi.


Ayrıca yollarda mahsur kalanlara Kızılay başkanı Ramazan Soylu, ekibiyle, Kızılay üst yöneticisi Umut Yalçın, AFAD ekibi çeşitli ikramlarda bulundular.

TÜRK KIZILAY GENEL MÜDÜRÜ DR. İBRAHİM ALTAN VALİ AYDIN BARUŞ’U ZİYARET ETTİ

Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Umut Yalçın ve beraberindeki heyet ile birlikte Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

Kızılay’ın sürdürdüğü yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi alarak değerlendirmelerde bulunduğu Dr. İbrahim Altan ile beraberindeki Kızılay yetkililerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Vali Baruş, çalışmalarında başarılar diledi. Vali Baruş, Kızılay Malatya Şubesi’nin sürdürdüğü farkındalık etkinlikleriyle de örnek çalışmalara imza attığını ifade etti.

Resim

Dr. İbrahim Altan, ilgisi ve misafirperverliği ile Kızılay’ın ilimizdeki faaliyetlerine desteği dolayısıyla Vali Baruş’a teşekkür ederek “Kızılay Arşivi Belgelerinde Afetler” isimli kitabı takdim etti.

BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET…

Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

Resim

Başkan Gürkan ziyaretle ilgili bakın neler dedi? “En zor ve en dar günde her zaman Türk Milletinin yanında olan ve bugün bizleri ziyaret eden Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve beraberindekilere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, ‘da, kar, ulaşım, vermedi;, , araçlar, mahsur, kaldı, imdada, yetişildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı