Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 17:24
 
Malatya'da kendilerini polis ve savcı diye tanıttılar ama, enselendiler
İzzettin Çiçek...: Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya’da kendilerini polis ve savcı diye tanıtarak bir vatandaşın bin 500 TL parasını ve çok sayıda ziynet eşyasını alan dolandırıcılar enselendi.
Asayiş Haberi
Malatya'da kendilerini polis ve savcı diye tanıttılar ama, enselendiler

Malatya'da kendilerini;

Polis ve savcı diye tanıttılar ama, enselendiler...

Malatya'da 4 gün önce meydana gelen dolandırıcılık olayını polis kısa sürede çözdü. İşte o açıklama...

Görüntünün olası içeriği: mücevher

"15/06/2019 tarihinde şüpheli numaralardan aramak suretiyle kendilerini Polis ve Savcı olarak tanıtan (4) şüpheli şahıs, mağdur vatandaş üzerinde korku ve panik yaratmak suretiyle ikamette bulunan (50 EURO) (1200 TL) para, (20 gram bilezik), (iki adet altın kolye), (iki adet altın bileklik), (4 çift altın küpe), (3 adet küpe) ve (3 çeyrek altını) poşete koydurarak belirtilen noktaya bıraktırmak suretiyle vatandaşlarımızı dolandırmışlardır. Konu ile ilgili olarak ekiplerimizce yapılan çalışmalarda;

Dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen (4) şüpheli şahıs yakalanmış şüpheli şahısların adreslerinde yapılan aramalarda ise (künye, iki çift küpe, 3 adet gremse, 3 adet çeyrek altın, iki adet bileklik, iki adet kolye, 50 Euro ve 1200TL) para teslim alınmış ve müştekilere teslim edilmiştir.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar

17/06/2019 tarihinde Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adli makamlara sevk edilen (4) şüpheli şahıstan (2) şüpheli şahıs adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken (2) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, kendilerini, polis, ve, savcı, diye, tanıttılar, ama,, enselendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı