Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 03:12
 
Malatya’da korkuya yol açan ve halkı sokağa döken depremle ilgili bakın ne dediler?
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da korkuya yol açan 5.1’lik deprem çevre illerde de hissedildi. Deprem nedeniyle halk korku içinden evlerini terk etti.
Yaşam Haberi
Malatya’da korkuya yol açan ve halkı sokağa döken depremle ilgili bakın ne dediler?

Malatya’da korkuya yol açan ve halkı sokağa döken; Depremle ilgili bakın ne dediler...?
Malatya’da şiddetli deprem sonrası evlerini korku ile terk eden vatandaşlar bekleyişlerini sürdürdüler. Soğuk havaya rağmen halk evlerine giremedi.
DEPREM SONRASI KİM NE DEDİ?

MALATYA VALİSİ AYDIN BARUŞ…:

“İlimiz Kale İlçesi Merkezli saat 02.03’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı meydana gelmemiştir. Vatandaşlarımızın, ağır hasarlı olduğu tespit edilen binalara girilmemesi hususunda dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan; “Pütürge İlçesi Çayköy Mahallesinde bazı evlerin yıkıldığı ve enkaz altında kalanların olduğu” yönündeki haber gerçek dışıdır.”

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK…:
“Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun”
GÜMRÜK VE TİCARET ÖNCEKİ BAKANI MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKÇİ…:
 “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim her türlü doğal afetlerden bizleri muhafaza eylesin.”dedi.
MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU…:
”Merkez üssü Malatya Pütürge olan deprem'den etkilenen bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim memleketimizi, ülkemizi afetlerden muhafaza eylesin.”dedi.
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI…:
“Rabbim ülkemizi bütün afetlerden muhafaza eylesin inşallah. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AHMET ÇAKIR…:
“Depremden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi ileterek, Cenab-ı Allah’tan ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylemesini niyaz ederim.”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MİLLETVEKİLİ VELİ AĞBABA…:
“Bu gece 02.03 'te merkez üssü Malatya Pütürge olan 5.1 şiddetinde deprem meydana geldi. Malatya geneli ve çevre illerden de hissedilen depremde can ve mal kaybı yaşanmamasını umut ediyor, tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN…:
“Merkez üssü Malatya Pütürge olan deprem'den etkilenen bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim memleketimizi, ülkemizi muhafaza eylesin.”
TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. AYSUN BAY KARABULUT…:
Malatya, Pütürge ilçemizde meydana gelen, ilimiz ve çevresinde hissedilen Depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim bütün afetlerden bizleri korusun...”
AK PARTİ İL BAŞKANI İHSAN KOCA…:
“An itibariyle aldığımız bilgiler doğrultusunda herhangi bir yaralanma ve yıkım söz konusu değildir. Tüm Hemşehrilerimize geçmiş olsun. Rabb'im Ülkemizi afetlerden ve belalardan esirgesin.”
EREN ERDEM…:
Memleketim Malatya deprem ile sallandı. En büyük temennim can kaybımızın olmamasıdır. Çok geçmiş olsun, kimsenin burnu kanamasın...”
AK PARTİ 2. BAŞKANI MAHMUT BOYRAZ…:
“Merkez üssü Malatya Pütürge olarak 5.1 şiddetinde gerçekleşen depremde herhangi bir can kaybının olmaması için dua ediyoruz. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi her türlü âfetten korusun inşa Allah. (Âmin)”
ESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN…:
“Malatya Pütürge merkezli olan depremde can ve mal kaybı olmamasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim bizleri her türlü afetlerden korusun.”
MALATYA EKKK BAŞKANI ALİ EVREN…:
“Malatya Pütürge merkezli olan depremde can ve mal kaybı olmamasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim bizleri her türlü afetlerden korusun inşallah…”

PROF.DR. MURAT ALADAĞ...:

"Yüce Allah'ım Malatyamızı ve Ülkemizi korusun."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, korkuya, yol, açan, ve, halkı, sokağa, döken, depremle, ilgili, bakın, ne, dediler?,
Yorumlar
Haber Yazılımı