Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 19:50
 
Malatya’da Kurban Bağışları Türk Kızılayı’na; son 4 gün
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…
Gündem Haberi
Malatya’da Kurban Bağışları Türk Kızılayı’na; son 4 gün

Malatya’da Kurban Bağışları Türk Kızılayı’na;

Son 4 gün...

Türk Kızılayı’na vekaleten kurban bağışları sürüyor… Malatya’da da vekaleten Kurbanlar Türk Kızılayı’na bağışlanıyor…Kurban bağışında son 4 güne girilid.

MALATYA'DA KURBANLAR KIZILAY'A...

Malatyalılar kurbanlarını Türk Kızılayı’na bağışlıyor….Vekaleten Kurban Bağışı ile ilgili olarak Türk Kıılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, önemli mesajlar verdi.

Kızılay’ın Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, başlatılan kampanya ile vekaleti alınacak kurban hisseleriyle yurt içi ve yurt dışında 4 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Kızılay’ın Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla devam ettirdikleri kampanya  kapsamında Türkiye dâhil 16 ülkede toplam 149 bin hisse kurban kesimi hedeflendiğini ifade etti.

VEKALETEN KURBAN KESİM BEDELİ…:1050 TL

Kurban paylarının maliyetlerini açıklayan Soylu "Yurt içi için 1050 TL, Yurt dışı için 850 TL olarak belirledik. Yurt içi ve Yurt dışı kurban bedellerinin farklı olması, yurt dışındaki tedariklerle ilgili fiyatların, dünyanın farklı yerlerinde farklılık arz etmesi ve toplam havuzun ortalamasının 850 TL olması.  Yurt içindeki 1050 lira ise, Türkiye içinde Kurbanlık olarak keseceğimiz hayvanlarımızın et ağırlığının diğer hayvanlardan çok daha yüksek olmasından kaynaklanıyor " dedi.

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu “2020  yılı vekaleten kurban kesim bedeli için "Yurt içi için 1050 TL , Yurt dışı için 850 TL olarak belirledik." dedi. 

SON 4 GÜN…

Kızılay’ın Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, kurban bağışında son 4 güne girildiğini dile getirip bağış yapacak hayır severlerin, eski belediye meydanında ki Kızılay’ın Kan bağış kapmayası yanında kurulan çadırda da vekaleten kurban bağışı alındığını  aktarıp sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayır sever Malatyalı hemşehrilerimiz 0422 321 27 48 nolu telefonda da bize ulaşıp bilip bağışlarını yapa bilirler. Ayrıva ekiplerimiz evlere ve iş yerlerine de gidip kurban bağışını alıyor elbette makbuz karşılığında. İsteyen hayır severimi PTT ve Banka araçılığı ile de vekaleten kurbamlarını bağışlaya bilirler.

Kurban bereketi yıl boyu sürsün diyorsan hilal olsun Türkiye. Hilal olsun Malatya.”

Malatyalılar 2020’de de Kurban bağışında Türkiye’de rekora imza atmaları bekleniyor.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Kurban, Bağışları, Türk, Kızılayı’na;, son, 4, gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı